Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji


Programın Amacı

Tiyatro eleştirmenliği ve dramaturji programının amacı, tiyatro kültürü ve dramatizasyon tekniklerini kazandıracak eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Tiyatro eleştirmenliği ve dramaturji programında , tiyatro tarihi, dramatik yazarlık, geleneksel kaynaklar sahne yönetimi tiyatroya başlangıç ve metodoloji, eleştiri-inceleme, konuşma ve ses eğitimi gibi dersler verilir ve uygulama yaptırılır.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenler “Tiyatro Eleştirmeni” ya da “Dramaturg” olarak görev yaparlar. Tiyatrolarda oyuncu olarak da çalışabilirler. Oyun yazma yeteneği olanlar “Tiyatro Yazarı” olarak tiyatro, sinema, televizyon ve radyo için uzun ve kısa süreli oyunlar yazabilirler, “Eleştirmen” olarak yazılmış oyunları eleştirebilirler. Dramaturg olarak çalışanlar oyunların sahneye konması için gerekli çalışmaları yürütürler.
Çalışma Alanları

Tiyatro eleştirmenleri ve dramaturglar devlet tiyatrolarında, özel tiyatrolarda, film ve televizyon şirketlerinde görev alabilirler. Çeşitli gazete ve dergilere yazı yazabilirler.
Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji nasıl bir meslektir,Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji ile ilgili bilgiler,Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir