Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik


Programın Amacı

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programının amacı, tıp ve sağlık teknolojisinin çeşitli dallarında bilimsel araştırmalardan elde edilen bulguların derlenmesi, düzene konması ve araştırıcıların hizmetine sunulması konularında ihtiyaç duyulan sağlık elemanını yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programında öğretimin ilk yılında anatomi, fizyoloji, psikoloji, hastalıklar ve ilaçlar, tıbbi istatistik, iletişim teknikeri ve daktilografi gibi dersler verilir. İkinci yılda ise tıbbi dokümantasyon, tıbbi terminoloji, tıbbi yazışma teknikleri gibi meslek dersleri ve İngilizce daktilografi okutulur. Öğrenciler 30-40 işgünü staj yaparlar.
Gereken Nitelikler

Bu programa girmek isteyen öğrencilerin insan ilişkilerinde uyumlu, yabancı dil öğrenmeye hevesli ve yetenekli, çalışmalarında dikkatli ve titiz olmayı ilke olarak benimseyen, güçlü bir kişiliğe sahip olmaları gerekmektedir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Mezunlar tıp sekreteri olarak görev yapar ve “Sağlık Teknikeri” unvanını alırlar. Tıbbi dokümantasyon temelde bir büro işidir. Bu alanda çalışan kimseler araştırıcıların ürettikleri bilgilerin düzenli olarak saklanması ve ilgililere iletilmesiyle ilgili işler yaparlar.
Çalışma Alanları

Mezunlar üniversite hastaneleri, devlet hastaneleri, sağlık ocakları, özel hastane ve kliniklerde görev alırlar.
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik nasıl bir meslektir,Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ile ilgili bilgiler,Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir