Uçak Gövde- Motor Bakım Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Uçak Gövde- Motor Bakım Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Uçak Gövde- Motor Bakım


Programın Amacı

Uçak gövde-motor bakım programının amacı, uçak yapıları, uçak gövde sistemleri ve uçak motorları alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Uçak gövde-motor bakım programında fizik ve matematik gibi temel derslerden başka uçak resmi, uçak bilgisi, uçak atölyesi, havayolu taşımacılığı yönetimi, modern bordo sistemleri, ileri uçak elektrik sistemleri, uçaklarda gaz türbinli motorların yakıt sistemleri, turbocharger ve supercharger donanımları, kompozit malzemeler, uçak kaplaması onarımı, iniş takımları, haberleşme ve seyrüsefer gibi zorunlu, iş hukuku, istatistik, temel resim eğitimi, iletişim gibi seçimlik dersle okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Uçak gövde-motor bakım programında eğitim görmek isteyenlerin, genel akademik yetenekten başka, şekil ilişkilerini ve uzay ilişkilerini görebilme, el ve gözü eşgüdümle kullanabilme, tasarım ve çizim yeteneğine sahip dikkatli kimseler olmaları beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Uçak gövde- motor bakım programını bitirenlere “Yüksek Tekniker” unvanı verilir. Uçak gövde bakım programını bitirenler, uçak gövdelerinde yolcuların oturacağı kanepelerin, yük, bagaj, ikram bölmelerinin desene uygun biçimde imali ile ilgili işleri, uçak mühendisinin gözetim ve denetimi altında yürütür.
Çalışma Alanları

Uçak gövde- motor bakım mezunları uçak fabrikalarında veya bakım, onarım atölyelerinde görev alabilirler. Ülkemizde hava ulaşımı arttıkça ve bu alanda özel sektör işletmeleri de yer aldıkça uçak gövde-motor bakım teknikerlerinin
Çalışma Alanları

da genişlemektedir. Öğretmenlik meslek bilgisi eğitim de görmüş olanlar uçak bakım teknisyenliği alanı ile ilgili dersleri okutmak üzere, meslek liselerine öğretmen olarak atanabilirler
Uçak Gövde- Motor Bakım ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Uçak Gövde- Motor Bakım nasıl bir meslektir,Uçak Gövde- Motor Bakım ile ilgili bilgiler,Uçak Gövde- Motor Bakım detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir