Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık


Programın Amacı

Uluslararası lojistik ve taşımacılık programının amacı, uluslararası ticaretin ana öğesi olan taşımacılık sektörünün ihtiyacı olan nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Uluslararası lojistik ve taşımacılık programında bilgisayar, matematik, hukuk, taşımacılık yönetimine giriş, borçlar hukuku, pazarlama yönetimi, işletme finansmanı, taşımacılıkta planlama ve modelleme teknikleri, uluslararası işletmecilik ve ticaret çevresi, dış ticaret muhasebesi gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Uluslararası lojistik ve taşımacılık programında okumak isteyenlerin, sosyal bilimlere, özellikle ekonomiye ve ticarete ilgili, olayları takip eden düzenli ve dikkatli yabancı dil öğrenmeye yatkın, seyahat etmekten hoşlanan kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Uluslararası lojistik ve taşımacılık programını bitirenlere “Lisans Diploması” verilir. Mezunlar, kamu ve özel sektöre ait dış ilişkiler ve dış ticaret birimlerinde yönetici olarak çalışırlar.
Çalışma Alanları

Uluslararası lojistik ve taşımacılık programından mezun olanlar, ulusal ya da uluslararası faaliyet gösteren taşımacılık şirketlerinde iş bulabilecekleri gibi kendi işlerini de kurabilirler.
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık nasıl bir meslektir,Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık ile ilgili bilgiler,Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir