Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik


Programın Amacı

Uluslararası ticaret ve işletmecilik programının amacı, uluslar arası alanda ticari faaliyet gösteren firmalara orta kademe yönetici veya üst kademe yönetici yardımcısı yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Uluslararası ticaret ve işletmecilik programında bilgisayar, işletme istatistiği, işletme yönetimi ve organizasyon, finansal muhasebe, mikro ekonomi, yabancı dil, pazarlama yönetimi, finansal kurumlar ve pazarlar, uluslararası işletmecilik ve ticaret çevresi gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Uluslararası ticaret ve işletmecilik programında okumak isteyenlerin ekonomik, sosyal ve politik olaylarla ilgili, kolay iletişim kurabilen, yabancı dil öğrenmeye istekli kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Uluslararası ticaret ve işletmecilik programını bitirenlere “Lisans Diploması” verilir. Mezunlar, ulusal ya da uluslararası faaliyet gösteren firmalarda, finans, muhasebe ve araştırma bölümlerinde yönetici asistan olarak çalışabilir, performansları ölçüsünde yükselebilirler.
Çalışma Alanları

Uluslararası ticaret ve işletmecilik programından mezun olanlar, dış ticaret konusunda bilgili olduklarından kamu kurum ve kuruluşlarında, özel işletmelerde kolaylıkla iş bulabilirler. İş alanları daha çok dış ticaretin ağırlıklı olarak yapıldığı büyük şehirlerdir.
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik nasıl bir meslektir,Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik ile ilgili bilgiler,Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir