Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik


Programın Amacı

Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik programının amacı, İngilizce metinlerin Türkçe’ ye ve Türkçe metinlerin İngilizce’ye çevrilmesi konusunda eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Uygulamalı İngilizce-Türkçe çevirmenlik programında İngilizce ve Türkçe’nin yapısı, özellikleri, gramer kuralları ve çeviri teknikleri konularında kuramsal dersler verilir ve İngilizce ya da Türkçe sözlerin çevirisi konusunda beceri kazandırıcı uygulama çalışmaları yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik programına girmek isteyenlerin Türkçe ve İngilizce derslerinde başarılı, geniş bir sözcük dağarcığına ve güçlü bir belleğe sahip kimseler olmaları gerekir. Tercümanlık çeşitli tipte insan tanıma olanağı verdiğinden, hareketli bir çalışma ortamından ve sosyal ilişkilerden zevk alanlar için önerilebilir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenlere “Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar çevirmen (tercüman) olarak görev yaparlar. Çevirmen bir kimse konuşmasını bitirdikten sonra söylenenleri başka bir dile (İngilizce’den Türkçe’ye ya da Türkçe’den İngilizce’ye) çevirir. Bu işi yaparken tercüman konuşmacının söylediklerini hatırda tutmak ve konuşmayı değiştirmeden çevirmek zorundadır. Mütercim ise bir dille yazılmış bir metni başka bir dile çevirir.
Çalışma Alanları

Çevirmenler kamu kuruluşlarını, uluslararası ilişkileri olan şirketlerin tercüme bürolarında mütercim, turizm sektöründe tercüman olarak çalışabilirler. İngilizce uluslararası iletişim dili olduğundan, İngilizce çevirmenlerin iş bulma olasılıkları oldukça fazladır.
Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik nasıl bir meslektir,Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik ile ilgili bilgiler,Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir