Uzay Mühendisliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Uzay Mühendisliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Uzay Mühendisliği


Programın Amacı

Uzay mühendisliği programının amacı, uzay bilimleri ve uzay teknolojisi konusunda eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Uzay mühendisliği programında, uzay mühendisliğine giriş, matematik, diferansiyel denklem, elektronik elemanlar ve devreler, uzay çevresi, doğrusal cebir, statik, termodinamik, mukavemet, yörünge mekaniği, bilgisayar destekli çizim gibi, fizik ve astronomi konuları ile ilgili dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Uzay mühendisliği programında başarılı olmak için, üstün bir akademik yeteneğe sahip olmak, fizik ve astronomi konularına ve bilimsel araştırmalara ciddi bir ilgi duymak gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Uzay mühendisliği programını bitirenlere “”Uzay Mühendisi”” unvanı verilmektedir. Uzay mühendisleri hava ve uzay araçlarının tasarımı ve yapımı, bunların uzaya gönderilmesi, araçların yerden izlenmesi, araçlarla haberleşme vb. işleri yaparlar.
Çalışma Alanları

Uzay mühendisleri ASELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK ve Marmara Araştırma Enstitüsü gibi kuruluşlarda görev alabilirler. Uzay mühendislerinin iş bulma şansı ülkemizin uzay araştırmalarında ilerlemesine bağlı bulunmaktadır.
Uzay Mühendisliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Uzay Mühendisliği nasıl bir meslektir,Uzay Mühendisliği ile ilgili bilgiler,Uzay Mühendisliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir