İlahiyat (AÖF) Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.İlahiyat (AÖF) Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

İlahiyat (AÖF)


Programın Amacı

İlahiyat programının amacı, din görevlerinin yürütülmesi alanında ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İlahiyat programında Kuran-ı Kerim, Arapça metinler, tefsir, hadis, Türk-İslam düşünce tarihi, hitabet, din eğitimi gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

İlahiyat programına girmek isteyenlerin, sözel yeteneğe ve belleğe sahip, ikna gücü yüksek, insanlara yardım etmekten hoşlanan kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

İlahiyat programını bitirenlere “Din İşleri Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar, müftülüklere bağlı ibadet yerlerinde vatandaşların din görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olurlar.
Çalışma Alanları

Din görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı kurumlarda, belediyelerde ve hastanelerde görev alabilirler.
İlahiyat (AÖF) ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İlahiyat (AÖF) nasıl bir meslektir,İlahiyat (AÖF) ile ilgili bilgiler,İlahiyat (AÖF) detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir