İpek Böcekçiliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.İpek Böcekçiliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

İpek Böcekçiliği


Programın Amacı

İpek böcekçiliği programının amacı ipek böceği ve ipek üretimi alanında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İpek böcekçiliği programında zooloji, botanik, biyokimya, biyo-istatistik, ipek böceği anatomisi ve fizyolojisi, ipek böceği bakım ve beslenmesi, ipek böceği genetiği ve ıslahı, ipek böceği ürünlerini pazarlama, işletme ekonomisi, ipek ve ipek teknolojisi gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

İpek böcekçiliği programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu konuda başarılı, dikkatini belli bir noktada toplayabilen, ipek böceği üretimine ilgi duyan ve yönergeleri uygulayabilen kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

İpek böcekçiliği programını bitirenlere “İpek Böceği Teknikeri” unvanı verilir İpek böceği teknikeri hayvansal üretim alanında uzmanlaşmış ziraat mühendisi tarafından hazırlanan plana göre ipek böceği barınakları yapımı, ipek böceklerinin bakımı, beslenmesi, kozalarından ipek elde edilmesi ve ürünün pazarlanması ile ilgili çalışmaları yürütür, ipek böceği üreticilerine danışmanlık yapar.
Çalışma Alanları

İpek böceği teknikerleri Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığı’na bağlı ipek böceği üretim merkezlerini kurabilirler. Doğal malzeme ile yapılmış kumaşlara ilginin artması, iyi yetişmiş ipek böceği yetiştiricilerine duyulan gereksinimi de artırmaktadır.
İpek Böcekçiliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İpek Böcekçiliği nasıl bir meslektir,İpek Böcekçiliği ile ilgili bilgiler,İpek Böcekçiliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir