İspanyol Dili ve Edebiyatı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.İspanyol Dili ve Edebiyatı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

İspanyol Dili ve Edebiyatı


Programın Amacı

İspanyol dili ve edebiyatı
Programın Amacı

, İspanyolca bilgisi ve İspanyol edebiyatı konusunda bilgi ve beceri kazandırmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İspanyol dili ve edebiyatı programında İspanyolca’nın yapısı, gramer özellikleri, kelimelerin kökeni ve diğer dillerle ilişkileri ile İspanyol edebiyatı ürünlerinin üslup ve tema özellikleri konusunda eğitim verilir.
Gereken Nitelikler

İspanyol dili ve edebiyatı programında başarılı olabilmek için genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir belleğe sahip ve yabancı dil öğrenmeye hevesli ve edebiyata ilgili olmak gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

İspanyol dili ve edebiyatı programından mezun olanlara “Filolog” unvanı verilmektedir. Mezunlar mütercim/ tercüman olarak görev yapabilirler. (Bu konuda ayrıntılı bilgi için Mütercim-Tercümanlık programına bakınız )
Çalışma Alanları

İspanyol dili ve edebiyatı programını bitirenler İspanya elçiliğinde, İspanya ile ticari ve kültürel ilişki içinde olan kuruluşlarda görev alabilirler. Ancak çağımızda uluslar arası iletişim genellikle İngilizce ile yürütüldüğünden, bunun dışındaki dillere pek gereksinim duyulmamaktadır.
İspanyol Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İspanyol Dili ve Edebiyatı nasıl bir meslektir,İspanyol Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgiler,İspanyol Dili ve Edebiyatı detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir