İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 30 Mayıs 1453 

Telefon: 0 212 440 00 00

Faks: 0212 440 00 58

Internet: www.istanbul.edu.tr

Adres: İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü, 34452 Beyazıt İSTANBUL

Öğrenim Dili: Türkçe, İngilizce

Yerleşim: Toplam 7 kampüste eğitime devam ediliyor.

Eğitim: Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca olarak yapılıyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 17 fakülte, 10 yüksekokul, 1 konservatuar, 13 enstitü ve 14 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Avcılar Kampüsü?nde 1 500 öğrenci yurtlardan yararlanabiliyor. Yeni açılan yurt da burada hizmet veriyor. Bunun yanında şehir merkezindeki birimlerde okuyan öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu?na bağlı yurtlarda kalabiliyor.

Beslenme: Toplam 19 400 öğrenci ve 5 500 kişilik çalışana hizmet verebilen yemekhaneler mevcut.

Teknoloji: Üniversitede kaynak taraması için çok zengin bir kütüphane bulunuyor.

Sağlık hizmetleri: Öğrencilere sağlık hizmetleri öncelikle Mediko-Sosyal Merkezi?nde veriliyor. Bu merkezde 36 uzman, 6 pratisyen hekim ve 12 hemşire hizmet veriyor. Daha önemli durumlarda ise istanbul Tıp ve Cerrahpaşa Tıp fakültelerinde yardımcı olunuyor. Diş ile ilgili problemler Diş Hekimliği Fakültesi?nde çözülüyor.

Spor tesisleri: Üniversitede 4 kapalı spor salonu, 6 halı saha, 6 basketbol sahası, voleybol ve futbol sahaları ile 3 tenis kortu bulunuyor.

Burs: Yardıma muhtaç ve başarılı öğrencilere burs veriliyor. Kültür ve Sanat Bursu da bulunuyor. 

Genel Bilgi: İstanbul Üniversitesi ülkemizin en köklü ve en büyük yüksek öğretim kurumu olarak 550 yıllık bir tarihi geçmişe sahip. Üniversite, 17 fakülte, 12 yüksek okul, 13 enstitü ve 30’u aşkın Araştırma Merkezi’yle yaklaşık 55 bin öğrenciye lisans ve lisansüstü eğitim veren bir bilim yuvası.

Üniversitede toplam 81 ülkeden, bin 620 yabancı uyruklu öğrenci de eğitim görüyor. Üniversitenin çeşitli fakültelerinde yan dal ve çift anadal uygulaması ile öğrencinin üniversiteye giriş puanı dikkate alınmaksızın istediği ve başarılı olabileceği programlara devamı ve diploma alması sağlanıyor. Yan dal uygulamasında ise öğrenciye ikinci bir uzmanlık alanı olduğunu kanıtlayacak şekilde sertifika veriliyor. Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarından üniversitelerle karşılıklı öğrenci değişimi yapılıyor. u yıl Almanya’nın Köln, Bonn, Bochum ve Ruhr Üniversiteleri başta olmak üzere çeşitli yabancı üniversiteyle yapılan anlaşmalarla lisans ve lisansüstü eğitimde çift diploma uygulaması başlatılıyor.

Üniversite İstanbul’un çeşitli yerleşim yerlerine yayılmış durumda. Beyazıt, Laleli, Saraçhane ve Vezneciler’de rektörlük ile üniversitenin çeşitli fakülte ve yüksek okulları bulunuyor. İki büyük kampusu ise kente yaklaşık 25km. uzaklıktaki Avcılar ve Bahçeköy’de.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Dünyanın en ünlü 500 üniversitesi arasında yer alan İstanbul Üniversitesi, en fazla tercih edilen üniversitedir. Üniversitemiz içinde seçeceğiniz herhangi bir yüksekokul ya da fakülte ileride yararınıza olacaktır. Üniversitemiz sosyal, sportif, kültürel ve her türlü bilimsel etkinliği destekliyor, yurtiçi ve yurtdışındaki bilimsel etkinliklere de parasal destek sağlıyor. Öğrencilerimiz, Türkiye’nin iki büyük hastanesine sahip olmamız nedeniyle sağlık açısından güvence altındalar. Çağdaş eğitimde bilim yapan kurumumuza öğrencileri bekliyoruz" 

Şimdilik İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ nerede,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ bilgileri,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ili,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir