Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi


Programın Amacı

Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi programının amacı, üstün kaliteli zeytin çeşitlerinin araştırılması, iç ve dış piyasanın istekleri doğrultusunda zeytin üretimi alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi programında toprak bilgisi, biyokimya, genel mikrobiyoloji, genetik, sulama tekniği, zeytin teknolojisi, kooperatifçilik, genel işletme pazarlama, yağ teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi programında okumak isteyenlerin biyoloji ve kimya alanında başarılı, bitki yetiştirmekten ve açık havada çalışmaktan hoşlanan, başkaları ile iyi iletişim kurabilen kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi programını bitirenlere “Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirme Teknikeri” unvanı verilir. Mezunlar zeytin yetiştirilen alanlarda, zeytin fidanları yetiştirir, arazinin sulanmasını sağlar, laboratuarlarda toprağı ve ürünü analizlerini yapar, toprağı güçlendirilmesi, ağaçların zararlılardan korunması için gereken önlemleri alır.
Çalışma Alanları

Zeytin yetiştiriciliği teknikeri, zeytin ve zeytinyağı işletmelerinde, Zeytincilik Araştırma Enstitülerinde, TARİ?, Tarım Kredi Kooperatifi gibi kuruluşlarda, zeytinyağı fabrikalarında görev alabilirler.
Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi nasıl bir meslektir,Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi ile ilgili bilgiler,Zeytin Yetiştiriciliği ve Değerlendirilmesi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir