ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 11 Temmuz 1992

Telefon: 372-257 4010 

Faks: 372-257 5078 

Internet: www.karaelmas.edu.tr 

Adres: www.karaelmas.edu.tr

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversite Zonguldak ? İstanbul karayolu üzerine kurulu.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 7 fakülte, 2 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunuyor.

Beslenme: Merkez kampüste 1 500 öğrenciye yemek hizmeti verebilecek yemekhane mevcut.

Teknoloji: Bilgi ? işlem Merkezi 8 elemanıyla üniversite ile ilgili otomasyon işlemini sürdürüyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko ? Sosyal Merkezi?nde 1 pratisyen, 1 diyetisyen, 1 eczacı ve 1 hemşire görev yapıyor.

Barınma: Merkez Kampusta eğitim gören öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurt binalarında, diğer birimlerde ise ilgili kampüslerde bulunan öğrenci yurtlarında barınabiliyor. Ayrıca Alaplı MYO öğrenim gören öğrenciler üniversitenin Alaplı’da bulunan yurtlarında kalıyor. 

Burs: Üniversitede öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs veya kredi veren bazı kamu kurum ve kuruluşlar bulunuyor. 

Genel Bilgi: Üniversite Zonguldak ili ve çevre ilçeleri ile Bartın ve Karabük ilinde 8 fakülte, bir yüksekokul, 3 enstitü ve 8 meslek yüksek okulundan oluşan toplam 20 yükseköğretim kurumu ile 6 ayrı kampusde eğitim öğretimi sürdürüyor.

Fakülte ve yüksekokullar kendi bilgisayar laboratuvarlarını hazırladıklarından öğrenciler de kendi fakültelerindeki bilgisayar ve internet hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Öğrenci notları öğretim elemanları tarafından network ortamında işleniyor. Öğrenciler her dönem başındaki ders alma işlemlerini bilgisayar ortamında yerine getiriyor.

Öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirmek amacıyla istedikleri ve yetenekleri doğrultusunda sosyal, kültürel, sportif faaliyetler düzenleniyor. Öğrenciler kayıt yaptırırken doldurdukları form ile katılmak istedikleri etkinlikleri belirtirken, üniversitede değerlendirmeleri bu yönde yapıyor. Her yıl mayıs- haziran ayında öğrencilerin düzenlediği Üniversite Kültür Şenliği yapılmakta ve bu şenlik çerçevesinde spor müsabakaları, briç ve satranç turnuvaları, tiyatro eserleri, resim, fotoğraf ve diğer kursların eserleri sergilenmekte. Öğrencilere ayrıca ücretsiz olarak resim, ud, org, gitar, halk oyunları, Türk sanat müziği, gençlik korosu kursları veriliyor.

Şimdilik ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ nerede,ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ bilgileri,ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ ili,ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir