ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 3 Temmuz 1992

Telefon: + 90 374 2534511

Faks: + 90 374 2534506

Internet: www.ibu.edu.tr

Adres: İzzet Baysal Kampüsü 14280 BOLU-TÜRKİYE

Öğrenim Dili: Türkçe ve İngilizce

Merkez Kampüsü: İzzet Baysal Kampüsü 

Diğer Kampüsler: Bolu Şehir, Düzce, Gerede, Akçakoca, Mudurnu, Mengen

Yerleşim: İzzet Baysal Kampüsü Bolu?ya 12 km. uzaklıkta bulunuyor.

Eğitim: Türkçe ve yabancı dille yapılıyor.

Akademik Birimler: 6 fakülte, 5 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 2 enstitü var.

Barınma: İzzet Baysal Vakfı?nın desteği ile kız ve erkek yurtları olarak toplam 5 yurt hizmet veriyor. İzzet Baysal Kampusü içinde 680’i erkek 680’i kız olmak üzere toplam 1360 kapasiteli yurdu bulunuyor. Üniversite kampusü içinde Yurt-Kur’a bağlı yurtlar da var. 

Beslenme: Üniversitenin Bolu merkez, Düzce, Gerede, Akçakoca ve izzet Baysal Kampüsü?nde düzenli olarak öğle yemeği veriliyor. Bolu şehir kampüsü ve izzet Baysal Kampüsleri?nde akşam yemeği servisi de yapılıyor.

Teknoloji: Bütün bölümlerde toplam 350 kişisel bilgisayar öğrencilerin hizmetinde. Bunun yanında lazer yazıcılar ve tarayıcılar bulunuyor.

Sağlık Hizmetleri: Tüm öğrenciler üniversiteye kayıtla birlikte mezun olana kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor. Sağlık merkezinde 5 doktor, 1 diş hekimi, 1 laborant, 1 psikolog, 8 hemşire, 1 sağlık memuru hazır bulunuyor.

Burs: İzzet Baysal Vakfı tarafından üniversitenin dört yıllık bölümlerine en yüksek puanla giren bölüm birincilerine, bu birincilerden sonra gelen en yüksek puanlı Bolu doğumlu birer öğrenciye ve maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı Bolulu öğrencilere karşılıksız burs veriliyor. Ayrıca her yıl fakülte ve yüksekokulları ilk üç sırada bitiren öğrenciler İzzet Baysal Vakfı tarafından ödüllendiriliyor. 

Genel Bilgi: Türkçe ve yabancı dilde eğitim veren üniversitenin bütün fakülte ve yüksekokullarında 250’yi aşkın kişisel bilgisayar, 7 ayrı laboratuvarda öğrencilerin kullanımına açık. Ayrıca her laboratuvarda lazer yazıcı ve tarayıcılar ile diğer donanımlar bulunuyor.

İzzet Baysal Kampusu’nde bulunan çok amaçlı Kültür Merkezi’nde 514 kişilik ve 208 kişilik iki salonda sempozyum, panel, konser, tiyatro, film gösterimleri gibi etkinlikler yapılıyor. Üniversitede bulunan 30 öğrenci topluluğu yıl boyunca konferans, söyleşi, tiyatro gibi etkinliklerde bulunarak kampusların sosyal hayatını renklendiriyor.

3.700 metre kare kapalı alana sahip spor merkezi, öğrenci ve personele hizmet veriyor. Ayrıca Bolu şehir kampusunda da bir spor salonu var. Üniversitede öğrencilerin sağlık hizmetlerini sağlık merkezleri karşılıyor. Tüm öğrenciler üniversiteye kayıt oldukları andan başlayarak mezun oldukları güne kadar devam eden sağlık kontrolü, teşhis ve tedavi olanağını buluyor.

Rektörün Adaylara Mesaji: "Abant İzzet Baysal Üniversitesi, özel ve Devlet üniversitelerinin dışında, Vakıf destekli Devlet üniversitesidir. Üniversite olarak vizyonumuz; Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda, modern bir eğitim kurumu yaratmak, halkımızın ve insanlığın, bilimsel, sosyal, kültürel, teknolojik ve ekonomik gelişimi için bilgi üretimini sağlayıcı çalışmalar yapmak; yönetimde şeffaflık, özdenetim ve toplam kaliteyi sağlamak, eğitim-öğretimde ve topluma hizmet faaliyetlerinde evrensel standartları yakalamak; araştırmacı, sorgulayıcı, analitik düşünceye sahip insan hak ve özgürlüklerine saygılı, aydın öğrenciler yetiştirmektir" 

Şimdilik ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ nerede,ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ bilgileri,ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ili,ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir