IŞIK ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.IŞIK ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

IŞIK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1996

Telefon: 0 216 712 14 60

Internet: www.isikun.edu.tr

E posta adresi: isikun@isikun.edu.tr

                        aday@isikun.edu.tr

Adres: Kumbaba Mevkii ŞİLE-İSTANBUL

Öğrenim Dili: İngilizce

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte ve 2 enstitü bulunuyor.

Beslenme: Şile kampusunda akademik personelin ve öğrencilerin yemek yiyebileceği yemekhane ve kafeteryalar bulunmaktadır.

Teknoloji: Serbest Bilgisayar Laboratuarında, Pentium-4 bilgisayarlar ve laser yazıcı lar öğrenciler tarafından 7 gün 08-20 saatleri arası kullanılmaktadır.

Sağlık hizmetleri: Sağlık Merkezi acil durumlarda ilk müdahaleyi yapabilecek gerekli donanıma sahiptir. Maslak 7 gün  24 saat  tüm öğrenci ve personelimize  hizmet verilmektedir. Acil vakalar için  Ambulans hizmeti sunulmaktadır.

Spor tesisleri: Üniversitede kampusta yer alan 424 kişilik Spor Salonu, Fitness Center, tennis kortları, halı saha, voleybol ve basketbol sahaları  öğrencilerin hizmetindedir.

Barınma: 2006-2007 birinci eğitim yılı için toplam yatak kapasitemiz 892 kişidir. Kasım 2006’dan itibaren 1276 olacaktır.

Üniversitemizde öğrenime hak kazanan öğrencilerimize belirli kriterler çerçevesinde, Öğrenci Yurtları’ndan konaklama olanağı sunulmaktadır. Yurtlarda her blokta Etüd odaları, TV salonları, Mutfak,  Çamaşırhane ve ütü odaları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz odalarında çalışma ve dinlenme gereksinimlerini yerine getirebilmektedir.

Burs:

Işık Üniversitesi’nin Üniversiteye Hazırlık, önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyindeki eğitim-öğretiminin niteliğini, verilen burs ve öğrenci destekleri ile yükseltmek, öğrencileri daha fazla çalışmaya teşvik etmek, başarılı öğrencileri ödüllendirmek, onların spor ve sanata olan ilgi ve katkılarını destekleyerek ulusal ve uluslararası alanlarda Işık Üniversitesi’nin adını duyurmak amacıyla çeşitli burslar verilmektedir.

ÖSYM Başarı ve Üstün Başarı Bursları yanısıra  ÖSYM Yüksek Onur ve Onur Bursu, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Liseleri Başarı Bursu,  Işık Üniversitesi Başarı Bursu, Çalışma Bursu gibi burslar ve Spor, Sanat İndirimi,Kardeş İndirimi,Işık Lisesi İndirimi gibi uygulamalar yapılmaktadır.

Genel Bilgi:

İstanbul’a 45 dakika mesafede olan Işık Üniversitesi Şile Kampüsü, yurtları, sosyal tesisleri, eğitim ve idari binalarıyla tam bir ‘Eğitim Kampüsü’ olarak planlanmıştır.

Şile Kampusu’nun Aktivite Merkezi; öğrenciler, akademik personel, idari personel, protokol için yemek salonları, kafeterya, kitap kırtasiye, banka, mini market, kuaför ve berber gibi bölümlerden oluşan alış veriş merkezi, öğrenci kulüpleri, misafirler için suit odalar, sağlık merkezi, dans ve müzik salonu, cep sineması gibi kampusta yaşayacak tüm kişiler için gerekebilecek her türlü sosyal aktivitenin yer alacağı açık ve kapalı mekânlardan oluşan şekilde planlanmıştır. Salonda piyano ve bilardo masaları bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği servisini alabilecekleri yemekhane haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Derslik binasında kafeterya hizmeti sunulmaktadır.

Öğrenci Kulüp Etkinlikleri

 

Işık Üniversitesi öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunarak çevreleriyle uyum içinde yaşayarak, gelecek yaşamlarına hazırlanmaları amacıyla yapılan öğrenci faaliyetlerini desteklemekte ve imkan sunmaktadır.

Üniversitede 23 öğrenci kulübü mevcuttur: Basın Yayın Kulübü, Dans Kulübü, Sinema Kulübü, Sosyal Aktiviteler Kulübü, Satranç Aktiviteleri Kulübü, Tiyatro ve Müzikal Kulübü, Rpgs Kulübü,  Mizah Kulübü, Müzik Kulübü, Spor Kulübü, Bilgisayar Kulübü, Matematik Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Radyo Kulübü, Atatürkçü Düşünce Kulübü, Edebiyat Kulübü,  Elektronik Kulübü, Bilim ve Teknolojik Araştırmalar Kulübü, Folklor Kulübü, Doğa Sporları Kulübü, Uluslararası İlişkiler Kulübü, İşletme Kulübü, Endüstri Mühendisliği Kulübü.

 

Ayrıca kampüste yer alan 424 kişilik Spor Salonu, Fitness Center, tennis kortları, halı saha, voleybol ve basketbol sahaları öğrencilerin hizmetindedir. Kampüste Gençlik Merkezi, “Leisure Center” gibi mekanlarda öğrencilerin ders aralarında arkadaşlarıyla buluşup dev ekran televizyon eşliğinde kahvelerini içebilecekleri ortamlar mevcuttur. Kampüsteki cep sinemasında öğrenciler uygun zamanlarında vizyona yeni giren filmleri takip edebilmektedirler.

Üniversitemiz, kültür-sanat alanındaki çalışmalarıyla da yükseköğretim kurumları arasında ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Bu alandaki çalışmaların akademik başarıyı desteklemesi gerektiğine inanan Üniversitemiz, kültür-sanat faaliyetlerini her geçen dönem artırmaktadır.

Rektörün Adaylara Mesajı: Işık Üniversitesi, FMV Işık Okulları zincirinin son halkasını oluşturmaktadır. Işık Üniversitesi, çağdaş, yaratıcı ve Atatürk İlke ve İnkılâpları’na bağlı gençler yetiştirmeyi kendisine görev bilmektedir; dünyada mevcut olan meslek bilgisinin öğrenciye aktarılmasının yanı sıra; öğrencinin iyi vatandaş olarak kendisini yetiştirmesi için gerekli bilgiyi edinme, düşünme, mantık yürütme ve bunun alt yapısını oluşturacak etik değerlere kavuşmalarını sağlayacak hedefleri gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Üniversite geçtiğimiz 10 yılda kuruluş aşamasını tamamlamış, gelişim dönemine yeni bir atakla ve Şile’deki yeni kampüsüyle girmiştir.

Işık Üniversitesi, öğrencilerine özgür bir düşünce ortamı içinde çağdaş mesleki bilgi birikimini vermeyi ilke edinmiştir. Ayrıca Üniversitemiz, eğitiminiz sırasında bilimsel bilgiye ulaşma yöntemlerini öğrenme, kritik düşünme, kendinizi zihinsel ve bedenen geliştirme, yeniliğe açık olmayı bir yaşam biçimi haline getirme olanakları sunmaktadır. Eğitimde kalite anlayışını, web sayfasında (www.isikun.edu.tr) göreceğiniz, "Eğitimde Kalite" belgesi ile yayınlayan ve uygulayan tek ulusal üniversitedir. Işık Üniversitesi araştırmadaki kalitesini akademik kalitenin en önemli göstergelerinden olan öğretim üyesi başına düşen uluslararası yayın sıralamasında da Türkiye’deki üniversiteler arasında önlerde yer alarak göstermektedir. Katılacağınız derslerde yurtiçinde ve dışında saygı duyulan deneyimli akademisyenler kadar, gelecek vaad eden genç öğretim üyelerinin enerji ve bilgisinden de yararlanma olanağı bulacaksınız.

Işık Üniversitesi 2004 – 2005 eğitim-öğretim yılından itibaren İktisat, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi gibi toplumbilimleri dallarında da deneyimli akademisyenlerle, ABD Üniversiteleri başta olmak üzere çeşitli uluslararası kurumlardan doktoralarını yeni tamamlamış akademisyenleri kadrosuna katarak büyük bir hamle başlatmıştır. Ayrıca, Işık Üniversitesi Mühendislik ve Fen – Edebiyat Fakülteleri’nin de öğretim üyesi kadrolarını zenginleştirip daha da genişletmiştir. Fizik, Matematik gibi temel bilim dalları, Bilgisayar, Elektronik, Endüstri Mühendisliği gibi mühendislik dalları yanında Enformasyon Teknolojileri, Yönetim Bilişim Sistemleri gibi birden fazla akademik disiplinin ortaklaşa çalıştığı alanlarda da eğitim veren Işık Üniversitesi, ABD ve AB standardlarında, yenilik ve kalite arayışında olan bir kurumdur.

 

Şimdilik IŞIK ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

IŞIK ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,IŞIK ÜNİVERSİTESİ nerede,IŞIK ÜNİVERSİTESİ bilgileri,IŞIK ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,IŞIK ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,IŞIK ÜNİVERSİTESİ ili,IŞIK ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir