AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 3 Temmuz 1992

Telefon: +90 272 228 12 13

Faks: +90 272 228 12 55

Internet: www.aku.edu.tr

Adres: Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, Gazlıgöl Yolu, 03200, Afyon

Öğrenim Dili: Türkçe

Merkez Kampus: Afyon’da Ahmet Necdet Sezer Kampusü, Ali Çetinkaya Kampusü, Ahmet Karahisari Kampusü ve Özerler Kampusü

Diğer Kampusler: Uşak’ta 1 Eylül Kampusü ve Halit Ziya Uşaklıgil Kampusü

Yerleşim: Üniversite fakülte, enstitü ve yüksekokulları Ahmet Necdet Sezer, Ali Çetinkaya, Ahmet Karahisari, Özerler, Uşak kampüsleri olmak üzere 5 kampüste toplanmış durumda.

Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor (iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümünde isteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreyle İngilizce hazırlık programı uygulanıyor. Hazırlık program süresi öğretim süresine dahil değildir.)

Akademik birimler: 12 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul, 16 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar, 9 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.

Barınma: Afyon ve Uşak il merkezleri ile Afyon’un Bolvadin ve Sandıklı ilçelerinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlar var.

Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 870 erkek 1080 kız olmak üzere toplam 1950 öğrenci kapasiteli yurt öğrencilere hizmet vermekte. Bu sayıya ilave olarak 1112 öğrenci daha yurt hizmetlerinden faydalanacak. Uşak 1 Eylül Kampusünde ise yine Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait olan 1000 öğrenci kapasiteli bir karma yurt var. Afyon’un Bolvadin İlçesinde 190 kız 168 erkek, Sandıklı İlçesinde 96 kız 192 erkek kapasiteli Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtları bulunuyor. .

Beslenme: Üniversitenin her biriminde ucuz ve kaliteli yemek ile kafeterya hizmetleri sunuluyor. Maddi olanakları yetersiz öğrencilere üniversite, imkanları ölçüsünde yardımcı oluyor.

Teknoloji: Network, PC ve MAC sistemleri olarak yeni ve gelişmiş donanımlarıyla, yazıcı, plotter ve modem gibi çevre birimlerden oluşan makine parkı ve zengin program kütüphanesi sayesinde üniversitenin içinden ve dışından gelecek tüm bilgisayar hizmeti taleplerine cevap verilebilecek organizasyon kurulmuş durumda. Ayrıca internet kanalıyla uluslar arası veri ağlarına giriş sağlanıyor. 

Sağlık hizmetleri: Üniversitenin Mediko-Sosyal Merkezi?nde 3 doktor ve 1 hemşire bulunuyor.

Spor tesisleri: Dört adet tenis kortu, 1 200m?lik yürüyüş parkuru, tribünlü bir futbol sahası, kapalı spor salonu, basketbol ve voleybol sahaları mevcut.

Burs: Başarılı ve maddi imkanları kısıtlı olanlardan bir kısmına Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Fon Saymanlığı’nca karşılıksız burs verilmekte. 

Genel Bilgi: Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde 12 fakülte, 3 enstitü, 4 yüksekokul, 1 devlet konservatuvarı, 16 meslek yüksekokulu ve 11 uygulama ve araştırma merkezi bulunmakta.

Çağdaş bir üniversitenin iyi bir eğitimin yanında sosyal etkinlikler yoluyla da oluşacağının bilincinde olan üniversite, bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik ediyor. Akademik yıl içinde çeşitli konularda seminer, sempozyum, konferans, panel ve söyleşiler düzenleniyor.

Öğrencilerimizin oluşturdukları kulüplerde sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler üniversite tarafından destekleniyor. Her yıl mayıs ayında üniversitenin geleneksel bahar şenlikleri düzenleniyor.

Tüm kampuslerde öğrencilerin spor yapmasına imkan veren spor tesisleri de bulunmakta ve oluşturulan takımlarda genç sporcular spor yapabilmekte. Öğrencilerin futbol, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi, badminton, atletizm, ritmik jimnastik, step dağcılık, boks, güreş, tekvando ve karate sporlarını yapma imkanları var.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde 67 bin kayıtlı kitap var. Uşak Merkez Kütüphanemizde ise 15 bin 850 adet kayıtlı kitap var.

Rektörün Adaylara Mesaji: "Kuruluşundan bu yana günden güne gelişen ve bugün Anadolu’nun parlayan yıldızlarından biri haline gelen Afyon Kocatepe Üniversitesi geleceğe umutla bakmaktadır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Cumhuriyete ve değerlerine bağlı kuşakların yetiştirilmesinde, Cumhuriyetin bugünlere ulaşmasında diğer üniversitelerle birlikte temel rol üstlenmiştir. Çağdaş, modern, özgür ve aydın bir gençlik için Atatürk’ün açtığı yolda emin adımlarla yürümekteyiz. Evrensel kurumlar olan üniversitelerin temel görevleri bilimsel çalışmalarla bilgi üreterek insanlığa sunmak, topluma öncülük etmek ve toplumsal gelişmeye ivme kazandırmak, ülkenin gereksinim duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmektir. Kalkınmanın temelinin eğitim olduğu inancıyla, üniversitemizi gerçek bir bilim ve eğitim yuvası yapmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz." 

Şimdilik AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ nerede,AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ bilgileri,AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ili,AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir