AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1982

Telefon: +90 242 227 44 00

Faks: +90 242 227 55 40

Internet: www.akdeniz.edu.tr

Adres: Akdeniz Üniversitesi Dumlupınar Bulvarı 07058, Kampus Antalya/TÜRKİYE

Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor (Teknik bilimler meslek yüksekokulunda zorunlu ortak yabancı dil sadece İngilizcedir).

Akademik Birimler: Bünyesinde 12 fakülte, 4 yüksekokul (lisans düzeyinde) 6 yüksekokul (Önlisans düzeyinde), 1 konservatuar, 4 enstitü bulunuyor.

Barınma: Kampus içinde Kredi Yurtlar Kurum’na bağlı Akdeniz Öğrenci Yurdu bulunuyor. Yurt 1650’si kız, 1114’ü erkek olmak üzere toplam 2764 yatak kapasiteli. Ayrıca il merkezi dışında fakülte ve yüksekokullar için öğrencilerin barındığı yurtlar da var. 

Beslenme: Kampüs içinde bulunan yemekhane ihtiyacı karşılıyor. Yemekten faydalanmak isteyen öğrenciler, yemek katılım payı olarak yemek maliyetinin yarısını ödüyor, geriye kalan yarısı da sosyal hizmetler bütçesinden karşılanıyor.

Teknoloji: Üniversite birimlerinde, bölümlerin ihtiyacını karşılayan uygulama laboratuvarları ile bilgisayar destekli laboratuvarlar bulunuyor.

Sağlık Hizmetleri: Sağlık hizmetini kampüs sahasında bulunan Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Mediko-Sosyal Merkezi veriyor, hastalar gerekli görüldüğü durumlarda film, tahlil, ileri tetkik ve tedaviler için üniversite hastanesine sevk edilerek tedavileri sağlanıyor. Mediko-sosyal merkezinde değişik branşlarda 9 poliklinik bulunup, burada 7 uzman doktor, 2 pratisyen hekim, 4 diş hekimi ve yeterli sayıda diğer sağlık personeli hizmet veriyor.    

Spor tesisleri: Çim futbol sahası, oyun salonları (biriç, tavla, bilardo), 3 adet tenis kortu, 1 yüzme havuzu, suni bir gölet ve çevresinde yürüme parkuru mevcut.

Burs: Üniversitenin özel bursu bulunmuyor.  

Genel Bilgi: Akdeniz Üniversitesi 1982 yılında Antalya, Burdur ve Isparta illerindeki yükseköğretim kurumlarını da kapsayacak şekilde kuruldu. 1992 yılında Antalya dışındaki birimlerini Süleyman Demirel Üniversitesi’ne devretti. Aynı yıl Akdeniz Üniversitesi’nde var olan 3 fakülteye 6 fakülte daha eklenerek fakülte sayısı 9’a yükseltildi. Daha sonra farklı tarihlerde kurulan fakültelerle birlikte fakülte sayısı 12’ye çıktı.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimine, öğrenciler ve üniversite personeli doğrudan başvurabiliyor. Bireysel görüşmelerin yanında, benzer sorunları olan bireylerden oluşan homojen gruplar ve etkileşim grupları ile interaktif katılımlı workshoplar birimin faaliyetleri arasında.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Hedef kitlemiz olan gençler gibi, her türlü yeniliğe açık, yenilenerek büyüyen genç bir üniversiteyiz. Tüm zorlukları aşarak ilerlemek azmindeyiz. Kaliteli eğitim bizim için vazgeçilmez bir hedef. Çağdaş, uygarlık düzeyinde yaşayabilmek için bunun böyle olması gerektiğini biliyoruz. Bu gereğin şartlarını kaliteli öğrenci, öğretim üyesi ve eğitim teknolojisi olarak sıralayabilirim. Görevimiz öncelikle olarak öğretim üyesi ve eğitim teknolojisinin kalitesinin daha da yükseltilmesi olduğuna inanıyorum. Tüm kaynaklarımızı bu doğrultuda sarfediyoruz. Çağdaş bir üniversite, doğasıyla, tarihiyle daha güzel bir Antalya, daha büyük bir Türkiye için" 

Şimdilik AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ nerede,AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ bilgileri,AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ili,AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir