Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği


Programın Amacı

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği programının amacı, acil bakım hizmetini hastane dışında, profesyonel düzeyde verebilecek elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Ambulans ve acil bakım teknikerliği programında davranış bilimleri, anatomi, fizyoloji, ambulans servisi, acil yardım ve kurtarma çalışmaları, beden eğitimi ve vücut geliştirme dersleri okutulmakta ve staj yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Ambulans ve acil bakım teknikerliği programında okumak isteyen kimselerin, insanların duygularını anlayabilen ve onlara yardım etmeye istekli, dikkatli, sorumlu ve acil durumlarda soğukkanlı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Ambulans ve acil bakım teknikerliği programını bitirenlere “Sağlık Teknikeri” unvanı verilir. Sağlık teknikeri ani ve ciddi rahatsızlığı olan kimselerin hastane dışında tedavisini, gerektiğinde bir tedavi kurumuna ambulansla taşınmaları sırasında bakımlarını yapar. Bu elemanlar tıbbi bakımın yanı sıra araç sürücülüğünden de sorumlu olabilirler.
Çalışma Alanları

Sağlık teknikerleri hastanelerde ve ambulans servislerinde görev alabilirler.
Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği nasıl bir meslektir,Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği ile ilgili bilgiler,Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir