Ameliyathane Teknikerliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Ameliyathane Teknikerliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Ameliyathane Teknikerliği


Programın Amacı

Ameliyathane Teknikerliği programının amacı, ameliyathanelerde kullanılan cihazları kullanabilen, bakımını yapabilen sağlık elemanlarını yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Ameliyathane Teknikerliği programında anatomi, fizyoloji gibi temel bilim ve ameliyathane teknolojisi, enfeksiyon hastalıklar, cerrahi hastalıklar bilgisi, hastane idaresi, ilk yardım gibi meslek dersleri okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Ameliyathane teknikerliği programında başarılı olabilmek için, bedence güçlü, elleri ve parmakları ustalıkla kullanabilen, el- göz koordinasyonu yeteneğine sahip, insanlarla iyi iletişim kurabilen, sorumlu bir kimse olmak gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenlere ‘’Ameliyathane Teknikeri’’ unvanı verilmektedir. Ameliyathane teknikeri ameliyathanelerdeki alet ve cihazları kullanır, bakımını yapar. Sterilizasyon ünitesinin düzeni, temizliği, sterilizasyon sonu ambalajlanarak korunması, bir başka yere bozulmadan taşınması, ameliyathanenin genel temizliğinin denetlenmesi ameliyathane teknikerinin başlıca görevleridir.
Çalışma Alanları

Ameliyathane teknikerleri özel ve resmi hastanelerin ameliyathane ünitelerinde çalışabilirler. Hastanelerin bu alanda özel eğitim görmüş sağlık elemanlarına gereksinimleri vardır.
Ameliyathane Teknikerliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Ameliyathane Teknikerliği nasıl bir meslektir,Ameliyathane Teknikerliği ile ilgili bilgiler,Ameliyathane Teknikerliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir