Atçılık İşletmeciliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Atçılık İşletmeciliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Atçılık İşletmeciliği


Programın Amacı

Atçılık İşletmeciliği programının amacı, Türkiye Jokey Kulübü bünyesindeki hipodromlarda ve özel at haralarında çeşitli yönetsel görevlerde sorumlu kişilere ve hara sahiplerine yardımcı eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Atçılık işletmeciliği programında anatomi, hareket ve davranış fizyolojisi, at ırkları ve dağılımı, at sağlığı ve hijyeni, haracılık ve meracılık,at beslenmesi, binicilik, yarış pistleri, işletme hukuku, insan kaynakları ve yöneticilik gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Atçılık işletmeciliğinde okumak isteyenlerin hayvanları, özellikle atları seven, bedence sağlam ve dayanıklı, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekmektedir. Mezunların Kazandıkları Diploma ve Unvan ve Yaptıkları İşler Atçılık İşletmeciliği Programını bitiren ön lisans diploması ve “Atçılık Meslek Elemanı” unvanı verilir. Atçılık işletmecisi, hipodromlarda, pistlerde ve özel at haralarında alınacak elemanların niteliklerinin, sayılarının belirlenmesinde ve çalışma programlarının planlanmasında, yarış pistlerinin bakımın ve onarım işlerinde yöneticilere yardımcı olur.
Çalışma Alanları

Atçılık işletmecileri Türkiye Jokey Kulübü hara ve hipodromları bünyesinde bulunan Genel Müdürlüklerde, İşletme Müdürlüklerinde, Personel Müdürlüklerinde, Pistler Müdürlüğünde ve hipodrom Müdürlüklerinde çeşitli kademelerde ve özel at haralarında idari görevler alabilirler.
Atçılık İşletmeciliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Atçılık İşletmeciliği nasıl bir meslektir,Atçılık İşletmeciliği ile ilgili bilgiler,Atçılık İşletmeciliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir