Av ve Yaban Hayatı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Av ve Yaban Hayatı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Av ve Yaban Hayatı


Programın Amacı

Av ve Yaban Hayatı programının amacı, ormanlardaki yaşamı inceleyen orman mühendisleri ile biyologlara yardımcı ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Av ve Yaban Hayatı programında, zooloji, matematik, ekoloji gibi temel derslerden başka odunsu bitkiler, yaban hayvanları bilgisi, sulak alanlar, biyolojik müze yönetimi, doğa ve av turizmi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Av ve Yaban Hayatı programında okumak isteyenlerin, fen bilimlerine, özellikle biyolojiye ilgili ve bu konuda başarılı, açık havada yaşamaktan hoşlanan, doğayı seven ve vahşi hayvanların yaşamına meraklı bedence sağlam ve dayanıklı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenlere “”Av ve Yaban Hayatı Teknikeri”” unvanı verilir. Av ve Yaban Hayatı teknikeri, yaban hayvanlarının türünün ve sayısının belirlenmesi, bu hayvanların korunması ve üremeleri, av mevsiminin ve avlanma alanlarının belirlenmesi gibi görevleri orman mühendisinin gözetiminde yerine getirir.
Çalışma Alanları

Av ve Yaban Hayatı teknikerleri, Orman Bakanlığı’na bağlı ormanlık alanlarda, ulusal parklarda, özel avlaklarda ve hayvanat bahçelerinde çalışma olanağı bulabilirler.
Av ve Yaban Hayatı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Av ve Yaban Hayatı nasıl bir meslektir,Av ve Yaban Hayatı ile ilgili bilgiler,Av ve Yaban Hayatı detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir