Bilgisayar Operatörlüğü Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Bilgisayar Operatörlüğü Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Bilgisayar Operatörlüğü


Programın Amacı

Bilgisayar Operatörlüğü programının amacı çeşitli bilgisayar donanım ve yazılımlarını kullanabilecek nitelikte eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Bilgisayar Operatörlüğü programında matematik sözlü anlatım metin okuma ve inceleme yazılı anlatım, dil eğitimi gibi temel derslerden başka bilgisayar donanım ve yazılımı, işletim sistemi DOS, işletim sistemi MAC, bilgisayar ağları, BASIC uygulamaları eskiz tekniği, dizgi gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Bu programı tercih edeceklerin her iki kulakta sensorineural işitme kaybı olduğuna ve iyi işiten kulakta en az 70 desibel işitme kaybı olduğuna dair sağlık kurulu raporu bulunmalıdır.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bilgisayar Operatörlüğü programını bitirenlere “Bilgisayar Operatörü” unvanı verilir. Bilgisayar operatörlüğü programı mezunları, hazır bilgisayar paket programı kullanılan işyerlerinde bilgi giriş operatörü, bilgi işlem birimlerinde yardımcı eleman, masa üstü yayıncılık alanında dizgi elemanı olarak çalışabilirler.
Çalışma Alanları

Bilgisayar operatörleri bilgisayarların kullanıldığı her yerde iş bulma olanağına sahiptirler. (Bu program, Engelliler Entegre Yüksekokulu’na bağlıdır.)
Bilgisayar Operatörlüğü ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Bilgisayar Operatörlüğü nasıl bir meslektir,Bilgisayar Operatörlüğü ile ilgili bilgiler,Bilgisayar Operatörlüğü detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir