Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama


Programın Amacı

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama programının amacı, iş hayatının çeşitli sektörleri için en az iki dilde orta düzeyde program yazabilen, operatörlük, web tasarımcılığı ve teknik hizmet konularında görev alabilecek ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama programında, matematik, paket yazılımlar, elektronik ve programlamaya giriş, donanım, grafik yazılım, bilgisayarlı kontrol ve ağ dersleri, programlama kabiliyeti geliştirici dersler, seçmeli dersler ile güçlendirilen programlama eğitimi ile birlikte teknik yabancı dil dersleri okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama programında okumak isteyenlerin, mantık, matematik, web tasarımcılığı, donanım ve ticari uygulamalar gibi konulara ilgili, ayrıca kendi kendine öğrenme yeteneği olan kimseler olması gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama programını bitirenlere “Tekniker” unvanı verilir. Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama teknikerleri, kamu kurumları ve özel sektörde bilgiişlem merkezleri, küçük ve orta boy işletmelerde bilgisayar operatörlükleri, teknik servis bölümleri, bilgisayar kursları ve tasarım büroları gibi yerlerde çalışabilirler.
Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama nasıl bir meslektir,Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama ile ilgili bilgiler,Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir