Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı


Programın Amacı

Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programında günümüz Yunancası ve Yunan edebiyatı konusunda eğitim yapılmaktadır
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programında Yunanca’nın yapısı, gramer özellikleri, kelimelerin kökeni ve diğer dillerle ilişkileri ile Yunan edebiyatı ürünlerinin üslup ve tema özellikleri konusunda dersler verilir.
Gereken Nitelikler

Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programında başarılı olabilmek için genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir belleğe sahip ve yabancı dil öğrenmeye hevesli ve edebiyata ilgili olmak gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programından mezun olanlara “Filolog” unvanı verilmektedir. Ancak mezunlar mütercim/ tercüman olarak görev yapabilirler (Bu konuda ayrıntılı bilgi için Mütercim -Tercümanlık programına bakınız. )
Çalışma Alanları

Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programını bitirenler Yunan elçiliğinde, Yunanistan ile ticari ve kültürel ilişki içinde olan kuruluşlarda görev alabilirler. Ancak çağımızda uluslar arası iletişim genellikle İngilizce ile yürütüldüğünden, bunun dışındaki dillere pek gereksinim duyulmamaktadır.
Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı nasıl bir meslektir,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgiler,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir