Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları


Programın Amacı

Çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları programında Kırgız, Kazak, Türkmen, Tacik vb. Türk lehçeleri ve edebiyatları konusunda eğitim yapılmaktadır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları programında, çeşitli Türk lehçelerinin özellikleri, kelimelerin kökeni ve diğer dillerle ilişkileri ile Türki Cumhuriyetleri grubundaki ulusların edebiyat ürünlerinin üslup ve tema özellikleri konusunda dersler verilir.
Gereken Nitelikler

Çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatı programında başarılı olabilmek için genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir belleğe sahip ve yabancı dil öğrenmeye hevesli ve edebiyata ilgili olmak gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Çağdaş Türk lehçeleri programından mezun olanlara “Filolog” unvanı verilmektedir. Ancak mezunlar değişik unvanlarla çalışmaktadırlar. Görevleri de unvanlarına göre farklılık gösterir. Çağdaş Türk lehçeleri programı mezunları mütercim/ tercüman olarak görev yapabilirler (Bu konuda ayrıntılı bilgi için Mütercim-Tercümanlık programına bakınız. )
Çalışma Alanları

Çağdaş Türk lehçeleri programını bitirenler elçiliklerde, Türki Cumhuriyetleri ile ticari ve kültürel ilişkileri yürüten kuruluşlarda mütercim/tercüman olarak görev alabilirler. Bu ülkelerle ilişkimiz geliştikçe, bu alanda yetişen elemanlara duyulan gereksinim artabilir.
Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları nasıl bir meslektir,Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ile ilgili bilgiler,Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir