Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği


Programın Amacı

Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği programının amacı ortaöğretim okullarında trikotaj konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Çiçek,Örgü,Dokuma Öğretmenliği programında makine teknolojisi, birleştirme teknikleri, trikotaj süsleme, çocuk giysileri yapım teknikleri, metodoloji, fantezi giyim yapım teknikleri, ürün tasarımı gibi alan dersleri okutulur ve uygulama yaptırılır. Ayrıca program boyunca, eğitim psikolojisi, genel öğretim metotları, özel öğretim metotları, ölçme- değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de verilir.
Gereken Nitelikler

Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmeni olmak isteyenlerin ellerini, gözlerini ve ayaklarını eşgüdümlü olarak kullanabilen, yaratıcı ve estetik değerlendirme yeteneğine sahip, renk ve şekil algısı gelişmiş kimseler olmaları gerekir. Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme,başkaları ile iyi iletişim kurabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da çiçek, örgü, dokuma öğretmenlerinde aranan özelliklerdir
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği programını bitirenlere “Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmeni” unvanı verilir. Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmeni görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler alır, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
Çalışma Alanları

Çiçek, Örgü, Dokuma öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerde, özel dershanelerde, halk eğitim merkezleri ve olgunlaşma enstitülerinde öğretmen olarak çalışma olanağına sahiptirler.
Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği nasıl bir meslektir,Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği ile ilgili bilgiler,Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir