Çin Dili ve Edebiyatı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Çin Dili ve Edebiyatı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Çin Dili ve Edebiyatı


Programın Amacı

Çin dili ve edebiyatı (sinoloji) programında Çin dili ve Çin uygarlığı, Çin ve Japon dilleri arasındaki ortak noktalar konularında eğitim yapılmaktadır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Çin dili ve edebiyatı programında Çince’nin yapısı, gramer özellikleri, kelimelerin kökeni ve diğer dillerle ilişkileri ile Çin edebiyatı ürünlerinin üslup ve tema özellikleri konusunda dersler verilir.
Gereken Nitelikler

Çin dili ve edebiyatı programında başarılı olabilmek için genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir belleğe sahip ve yabancı dil öğrenmeye hevesli ve edebiyata ilgili olmak gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Çin dili ve edebiyatı programından mezun olanlara “Filolog” unvanı verilmektedir. Çin dili ve edebiyatı mezunları genellikle çeşitli kurumlarda mütercim/tercüman olarak görev yapabilirler. (Bu konuda ayrıntılı bilgi için Mütercim -Tercümanlık programına bakınız .)
Çalışma Alanları

Çin dili ve edebiyatı programını bitirenler Çin ile ticari ve kültürel ilişkileri yürüten kuruluşlarda görev alabilirler ise Çin ile ilişkimiz yoğun olmadığından bu alanda iş bulma olasılığı çok azdır.
Çin Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Çin Dili ve Edebiyatı nasıl bir meslektir,Çin Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgiler,Çin Dili ve Edebiyatı detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir