Çini İşlemeciliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Çini İşlemeciliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Çini İşlemeciliği


Programın Amacı

Çini işlemeciliği programının amacı, çini işlemeciliği alanında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Çini işlemeciliği programında temel sanat eğitimi, sanat tarihi, uygarlık tarihi, temel tasarım, gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Bu programda okumak isteyenlerin üstün bir şekil algısına, çizim yeteneğine ve estetik görüşe sahip, sanata karşı içten bir ilgi duyan yaratıcı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Çini işlemeciliği programından mezun olanlara “Çini İşlemecisi ” unvanı verilir. Çini işlemecisi çini eşya üzerine çizilecek desenleri tasarlar,kullanılacak renkleri seçer ve bu desenleri çini üzerine işler.
Çalışma Alanları

Çini işlemeciliği programından mezun olanlar seramik özel sektöre ait çini eşya üreten işletmelerde çini işlemecisi olarak hayatlarını kazanabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler.
Çini İşlemeciliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Çini İşlemeciliği nasıl bir meslektir,Çini İşlemeciliği ile ilgili bilgiler,Çini İşlemeciliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir