Çocuk Gelişimi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Çocuk Gelişimi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi


Programın Amacı

Bu
Programın Amacı

, özellikle son yıllarda okul öncesi eğitimin, çocuğun okula başlamadan önce çok önemli bir uygulama olması nedeniyle kamu ve özel kurum ve kuruluşlarındaki kreş ve ana okullarına usta öğretici veya ana okulu öğretmenine yardımcı ara eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Çocuk Gelişimi programında, okul öncesi çocuk gelişimi, psikolojiye giriş , ilkyardım, temel sanat eğitimi, eğitimde drama, zihinsel engelli çocukların gelişimi ve eğitimi, üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukların eğitimi, çocuk ruh sağlığı, görme engelli çocukların gelişimi ve eğitimi, dil gelişimi ve iletişim bozukluğu, insan ilişkileri gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Bu bölümü okumak isteyen adayların dikkatli, sabırlı, çocuklarla iyi iletişim kurabilen, organizasyon yeteneği gelişmiş kız adaylar olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Çocuk Gelişimi bölümünü bitirenlere “Çocuk Bakımı Teknikeri” unvanı verilir.
Çalışma Alanları

Bu bölüm mezunları, kamu ve özel eğitim kurumlarında çalışabilecekleri gibi kendi kreşlerini veya anaokullarını da kurabilirler.
Çocuk Gelişimi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Çocuk Gelişimi nasıl bir meslektir,Çocuk Gelişimi ile ilgili bilgiler,Çocuk Gelişimi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir