DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1997

Telefon: +90 216 327 11 04 

Faks: +90 216 327 96 31 

Internet: www.dogus.edu.tr

Adres: Acıbadem 34722 Kadıköy- İstanbul 

Öğrenim Dili: İngilizce- Türkçe 

Akademik birimler: 3 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 1 enstitüyü bünyesinde bulunduruyor.

Barınma: Üniversitenin yurt hizmeti bulunmuyor.

Beslenme: Kafeteryada sıcak-soğuk yiyecek ve içecek ve dinlenme imkanı var.

Teknoloji: iki bilgisayar laboratuvarı ile kütüphane içinde yer alan multimedya laboratuvarı bulunuyor. Laboratuvarlarda toplam 130 bilgisayar öğrencilere hizmet veriyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversitede 2 revir var. Buralarda 1 doktor ve 2 hemşire görev yapıyor. 

Burs:

Yüksek Başarı Bursu: Doğuş Üniversitesi’ne yerleştirilen ve Türkiye genelinde ÖSS sınavında ilk 2000 ile 5 bin arasında yer alan öğrencilere çeşitli oranlarda burs veriliyor.

Teşvik Bursu: Genel not ortalamasını 4.00 üzerinden 3.00 ve üstüne çıkaran her öğrenciye o yılı izleyen öğretim yılı ücretinin akademik yılın başında ilan edilen kriterlere göre yüzde 10’u ile yüzde 75’i arasında teşvik bursu verilmekte.

Spor Bursu: Branşında performans gösteren öğrencilere burs veriliyor.

Çalışma Bursu: Doğuş Üniversitesi öğrencilerine üniversitenin çeşitli birimlerinde çalışma karşılığı çalışma bursu verilir.

İhtiyaç Bursu: Öğrencilerin üniversite eğitimleri sırasında karşılaştıkları maddi problemlere destek olabilmek için değişik oranlarda ihtiyaç bursları veriyor.

Genel Bilgi: Doğuş Üniversitesi hedefini, "eğitim öğretimde yüksek standardı koruyan uluslararası alanda ciddiyeti ile tanınan bir üniversite olmak" şeklinde açıklıyor. Halen üç fakültesinde on bölüm, meslek yüksek okulunda iki yüksek lisans programı bulunan Doğuş Üniversitesi fen edebiyat fakültesi’nde psikoloji bölümünü de açarak eğitim öğretimine devam ediyor.

Doğuş Üniversitesi’nde eğitim- öğretim dili esas olarak İngilizce. İşletme ve endüstri mühendisliği bölümlerinde Türkçe eğitim- öğretim programları da bulunuyor. Doğuş Üniversitesi’nde eğitim öğretim 30 – 35 öğrenciyi aşmayan sınıflarda yapılıyor ve bilgisayar destekli öğretime önem veriliyor. Öğrencilerin yönlendirilmeleri, izlenmeleri ve karşılaştıkları problemlerin çözüme kavuşturulması Öğrenci Dekanlığı ve Danışmanlık kurumu ile sağlanıyor. Ayrıca, öğrenci temsilcileri fakülte ve üniversite yönetim kurullarına katılarak öğrenci problemlerini doğrudan yönetime iletme imkanına sahip.

Doğuş Üniversitesi’nin yurtdışındaki çeşitli üniversitelerle ortak öğretim işbirliği bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Bir "kent üniversitesi" olan Doğuş Üniversitesi’nde, öğrencilerin analitik ve yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştirerek özgüvenlerini artıran, yaşam boyu öğrenmeyi öğreten, bilgisayar destekli ve öğrenci merkezli bir eğitim-öğretim sistemi uygulanmaktadır. Uluslararası başarılara sahip, bilime sürekli katkıda bulunan ve öğreticilik vasıfları yüksek seçkin öğretim üyeleri her düzeydeki öğrencinin iyi yetişmesine büyük gayret göstermektedir. Doğuş Üniversitesi’nde, ilk dönemlerde bölüm/program değiştirebilir, çift anadal programına katılarak farklı bölümlerden iki diploma alabilirsiniz. Doğuş, en çok burs veren üniversitelerden biridir; kontenjan burslusu olmasanız bile, belli bir gayret sonunda "başarı bursu" kazanabilirsiniz; diğer burslardan yararlanabilirsiniz. 

Şimdilik DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ nerede,DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ bilgileri,DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ ili,DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir