e- Ticaret Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.e- Ticaret Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

e- Ticaret


Programın Amacı

e-Ticaret programının amacı, yeni teknolojileri ticaret alanına uygulayabilecek elemanlar yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

e-Ticaret programında iktisadın temelleri, işletme, uluslararası ticaret, makroiktisat, uluslararası finansman gibi iktisat, web tasarımı, internet programlamaları, internet teknolojileri, veri ağları, veri yapıları ve algoritmalar gibi bilgisayar bilimleri ile ilgili dersler okutulmakta, uygulamalar yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

e- Ticaret programında okumak isteyenlerin ekonomi ve ticarete ilgili, sayısal yeteneğe sahip, girişken ve yaratıcı kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

e- Ticaret programını bitirenlere “Ticaret Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar yurt içi ve yurt dışı ticaret yapan firmalarda, internet yoluyla ticari ilişkilerin yürütülmesini sağlarlar.
Çalışma Alanları

Bu programı bitirenler ticaretle uğraşan firmalarda, şirketlerde görev alabilirler.
e- Ticaret ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

e- Ticaret nasıl bir meslektir,e- Ticaret ile ilgili bilgiler,e- Ticaret detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir