Ev Cihazları Teknolojisi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Ev Cihazları Teknolojisi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Ev Cihazları Teknolojisi


Programın Amacı

Ev Cihazları Teknolojisi programının amacı, evlerde kullanılan elektrikli araçların bakım ve onarımını yapacak elemanlar yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Ev Cihazları Teknolojisi programında matematik, iklimlendirme ve soğutma, elektro teknik, endüstriyel elektronik teknik resim, temel elektronik ev gereçleri elektriği, buzdolapları, çamaşır makineleri , bilgisayar, müşteri ilişkileri ve işletmelerde davranış gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Ev Cihazları Teknolojisi programında okumak isteyenlerin fiziğe ilgili ve bu konuda başarılı, ellerini ustalıkla kullanabilen, el göz koordinasyonu yeteneğine sahip, bedence sağlam ve güçlü, görme güçlüğü olmayan, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, sorumlu ve dikkatli kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Ev Cihazları Teknolojisi programını bitirenlere “Ev Gereçleri Teknikeri” unvanı verilir. Ev cihazları teknikeri evlerde kullanılan çamaşır makinesi, buzdolabı, klima gibi elektrikli aletleri, işletmede veya yerinde onarır, onarım işletmelerinde personelin iş planını yapar, ev gereçleri üreten işletmelerin yeni ürün tasarlama birimlerinde mühendislere yardımcı olur.
Çalışma Alanları

Ev cihazları teknikerleri beyaz eşya üreten fabrikalarda, bakım ve onarım işlerini yürüten işletmelerde görev alabilirler veya kendi işlerini kurabilirler.
Ev Cihazları Teknolojisi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Ev Cihazları Teknolojisi nasıl bir meslektir,Ev Cihazları Teknolojisi ile ilgili bilgiler,Ev Cihazları Teknolojisi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir