Elektronörofizyoloji Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Elektronörofizyoloji Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Elektronörofizyoloji


Programın Amacı

Elektronörofizyoloji programının amacı, merkezi sinir sistemi bozukluklarıyla seyreden hastalıkların teşhisinde yararlanılan nörofizyolojik yöntemlerin kullanılmasında, uzman hekimlerin denetiminde çalışabilecek ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Elektronörofizyoloji programında fizyoloji, anatomi, tıbbi terminoloji, fizik, nöroloji, farmakoloji, bilgisayar teknolojileri kullanımı, elektroensefalografi ve meslek etiği gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Elektronörofizyoloji programında okumak isteyenlerin fen konularına, özellikle fizik ve biyolojiye ilgili ve bu konularda başarılı, duyan, başkaları ile işbirliği yapabilen olan, dikkatli, sabırlı ve sorumluluk sahibi kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Elektronörofizyoloji programını bitirenlere “”Elektronörofizyoloji Teknikeri”” unvanı verilir. Elektronörofizyoloji teknikerleri, çeşitli alanlarda uzman hekimlerin gözetim ve denetimi altında eletroensefalografi (EEG) çekimi, basit sinir aleti çalışmaları (EMG çekimi), polisomnografi cihazlarının kullanırlar ve beyin sapı uyarılma potansiyelleri ve görsel uyarılma potansiyellerinin analizlerini yapabilirler.
Çalışma Alanları

Elektronörofizyoloji her türlü resmi ya da özel hastanelerin elektroensefalografi, uyarılma potansiyelleri ve uyku ünitelerinde çalışabilirler. Her hastanede ortalama 5, ülkemiz genelinde ise 2000 civarında elektronörofizyoloji teknikerine ihtiyaç olduğundan yıllık teknikerlere çok gereksini duyulmaktadır.
Elektronörofizyoloji ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Elektronörofizyoloji nasıl bir meslektir,Elektronörofizyoloji ile ilgili bilgiler,Elektronörofizyoloji detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir