Emlak ve Emlak Yönetimi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Emlak ve Emlak Yönetimi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Emlak ve Emlak Yönetimi


Programın Amacı

Emlak ve emlak yönetimi programının amacı, taşınmaz malların (ev, arsa, dükkan vb.) değerinin belirlenmesi ve pazarlanması konularında eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Emlak ve emlak yönetimi programında iktisat, temel hukuk, işletme matematiği ve muhasebe gibi temel derslerden başka, emlak işletmeciliği, emlak pazarlama yönetimi emlakin mali yönü ve vergiler, insan ilişkileri, bilgisayar, doğal çevrenin korunması, gayrimenkul mevzuatı gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Bu programda okumak isteyenlerin sosyal bilimlere ve ticarete ilgili, başkalarını etkileyebilme gücü yeksek, sosyal ilişkilerde başarılı kimseler olmaları gerekir. Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler Bu programdan mezun olanlara “Emlak Yönetimi Meslek Elemanı” unvanı verilir. Emlak yöneticileri satılık veya kiralık emlak bulunan yerleri ya da sahiplerini belirler, alıcılarla satıcıları tanıştırır, satış işlemlerin mali ve yasal yönleri hakkında kişileri bilgilendirir, gerekirse onlara yardımcı olur.
Çalışma Alanları

Emlak ve emlak yönetimi programını bitirenler emlak firmalarında çalışabilecekleri gibi, kendi iş yerlerini de açabilirler.
Emlak ve Emlak Yönetimi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Emlak ve Emlak Yönetimi nasıl bir meslektir,Emlak ve Emlak Yönetimi ile ilgili bilgiler,Emlak ve Emlak Yönetimi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir