Endüstriyel Kalıpçılık Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Endüstriyel Kalıpçılık Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Endüstriyel Kalıpçılık


Programın Amacı

Endüstriyel Kalıpçılık programının amacı, endüstride kullanılan her türlü sac, metal kalıpların bilgisayar ortamında tasarımı ve üretiminde çalışacak elemanları yetiştirmektir
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Endüstriyel Kalıpçılık programında matematik, bilgisayar destekli teknik resim, malzeme bilgisi, sac metal kalıp teknolojisi, hidrolik ve pnömatik, hacim kalıp tasarımı, bilgisayar destekli tasarım gibi dersler okutulur, proje ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Endüstriyel Kalıpçılık programında başarılı olabilmek için cisimleri zihinde tasarlayabilme ve bunu çizgilerle ifade edebilme, elleri ustalıklı, el ve gözü eşgüdümlü olarak kullanabilme yeteneklerine sahip olmak gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenlere “Endüstriyel Kalıp Teknikeri” unvanı verilmektedir. Endüstriyel kalıp teknikeri, mühendisin gözetiminde, tasarladığı kalıbı bilgisayar ortamına taşır ya da tasarımı bilgisayar ortamında gerçekleştirir. Tasarımı biten kalıp elemanlarını, talaşlı üretim yöntemleri ile atölyede üretir, üretimi biten kalıp elemanlarını monte eder ve ilgili tezgaha bağlayarak denetimini yapar.
Çalışma Alanları

Endüstriyel kalıp teknikerleri büyük kentlerde, torna, freze, matkap vb. küçük aletleri bulunan kendi küçük işletmelerini kurarak, endüstrinin kalıp gereksinimini karşılayabilir ve bu yolla düzenli ve iyi bir gelir sağlayabilirler.
Endüstriyel Kalıpçılık ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Endüstriyel Kalıpçılık nasıl bir meslektir,Endüstriyel Kalıpçılık ile ilgili bilgiler,Endüstriyel Kalıpçılık detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir