Endüstriyel Elektronik Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Endüstriyel Elektronik Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Endüstriyel Elektronik


Programın Amacı

Endüstriyel elektronik programının amacı, sanayide kullanılan elektronik araçlarının monte edilmesi, bakım ve onarımı işlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Endüstriyel elektronik programında matematik, bilgisayar, elektrik ve elektronik ilkeleri, mühendislik bilimi, analog elektrik, elektronik kontrol ve ölçme, senkro/servo sistemler gibi dersler yer almaktadır.
Gereken Nitelikler

Endüstriyel elektronik programında okumak isteyenlerin ortalamanın üzerinde bir genel akademik yeteneğe sahip, fiziğe ilgili kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Endüstriyel elektronik programını bitirenlere “”Endüstriyel Elektronik Teknikeri”” unvanı verilir. Endüstriyel elektronik teknikeri sanayide kullanılan elektronik cihazların şemasına göre monte edilmesinde elektronik mühendisine yardımcı olur; bu cihazların işletilmesi, bakımı ve onarımı ile ilgili işleri yapar.
Çalışma Alanları

Endüstriyel elektronik teknikerleri kamu sektörüne ve özel sektöre ait fabrikalarda çalışabilirler.
Endüstriyel Elektronik ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Endüstriyel Elektronik nasıl bir meslektir,Endüstriyel Elektronik ile ilgili bilgiler,Endüstriyel Elektronik detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir