Enformasyon Teknolojileri Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Enformasyon Teknolojileri Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Enformasyon Teknolojileri


Programın Amacı

Enformasyon Teknolojileri programının amacı, ekonomide bilgisayar kullanımı alanıyla ilgili nitelikli eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Enformasyon Teknolojileri programında, matematikle ilgili temel derslerin yanı sıra fiziksel eğitim, uygarlık tarihi, sistem programcılığı, muhasebe, ürün yönetimi, istatistiksel metotlar, veri yapıları ve algoritimleri, mikro ekonomi, makro ekonomi, personel yönetimi, bilgisayar organizasyonu, sayısal analiz, işletim sistemleri, veri tabanı gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Enformasyon Teknolojileri programında okumak isteyenlerin, Türkçe ve matematik alanında yeterli önbilgiye sahip, bilgisayar teknolojilerine ilgi duyan, yazılı ve sözlü iyi iletişim yeteneğine sahip, yeniliklere açık, yaratıcı kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Enformasyon Teknolojileri programını bitirenler, işletmeci, bilgisayar uzmanı ve yönetici olarak çalışırlar.
Çalışma Alanları

Enformasyon Teknolojileri programından mezun olanlar, yazılım ve bilgisayar firmaları, basın ve iletişim firmaları, banka, sigorta ve finans kuruluşlarında iş bulabilecekleri gibi kendi iş yerlerini de kurabilirler.
Enformasyon Teknolojileri ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Enformasyon Teknolojileri nasıl bir meslektir,Enformasyon Teknolojileri ile ilgili bilgiler,Enformasyon Teknolojileri detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir