Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı


Programın Amacı

Eski Yunan dili ve edebiyatı programı klasik çağ Yunan dili ve edebiyatı, Yunan yarımadası, Ege ve Batı Anadolu’yu kapsayan alanda oluşan Yunan uygarlığı konusunda eğitim yapar.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Eski Yunan dili ve edebiyatı programında eski çağlarda yunan dilinin özellikleri, bu dille yazılmış felsefi ve edebi eserler, ve batı dillerinin köklerinde yer alan Yunanca konusunda dersler verilir
Gereken Nitelikler

Eski Yunan dili ve edebiyatı programında eğitim görmek isteyenlerin, gelişmiş bir sözel yeteneğe ve belleğe, bilimsel meraka sahip olmaları, eski edebiyatı ve uygarlıkları araştırmaya ilgi duymaları beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Eski Yunan dili ve edebiyatı programını bitirenlere “Filolog” unvanı verilir. Mezunlar mütercim olarak çalışabilirler.
Çalışma Alanları

Eski Yunan dili ve edebiyatı programını bitirenlerin çalışma alanı, müzeler, üniversiteler ve araştırma kuruluşlarıdır. Bunların sayısı çok az olduğu gibi, buralarda görev alabilmek için ileri eğitim görmek gereklidir.
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı nasıl bir meslektir,Eski Yunan Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgiler,Eski Yunan Dili ve Edebiyatı detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir