Ev İdaresi (AÖF) Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Ev İdaresi (AÖF) Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Ev İdaresi (AÖF)


Programın Amacı

Ev İdaresi programının amacı, şehir ve kırsal kesimlerdeki ailelerin mevcut kaynak ve olanaklarını daha iyi kullanarak ekonomik düzeylerine uygun bir yaşam sağlamaları konusunda eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Ev idaresi programında istatistik, psikoloji, sosyoloji, toplumsal sağlık, kurum ve ev idaresi, ekonomi, pazarlama, tüketici eğitimi, işletme bilgisi, yönetim ilkeleri, beslenme ilkeleri, konut sorunu ve planlaması gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Ev idaresi programında okumak isteyenlerin sözel yeteneğe sahip, sosyal bilimlere ilgili, başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Ev idaresi programını bitirenlere “Ev İdaresi Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar, Hastane, kreş, toplum kalkınmasına ve halk sağlığına yönelik araştırma ve inceleme yapan özel ve kamu kuruluşlarında, çeşitli eğitim kurumlarında görev yaparlar.
Çalışma Alanları

Mezunlar, kamu ve özel kuruluşların ilgili birimlerinde iş bulabilirler.
Ev İdaresi (AÖF) ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Ev İdaresi (AÖF) nasıl bir meslektir,Ev İdaresi (AÖF) ile ilgili bilgiler,Ev İdaresi (AÖF) detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir