Felsefe Grubu Öğretmenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Felsefe Grubu Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Felsefe Grubu Öğretmenliği


Programın Amacı

Felsefe grubu öğretmenliği programının amacı ortaöğretim okullarında felsefe, sosyoloji, psikoloji ve mantık gibi dersleri verecek öğretmenleri yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Felsefe grubu öğretmenliği programında felsefe, sosyoloji, psikoloji ve mantık alanları ile ilgili dersler okutulur. Ayrıca program boyunca, eğitim psikolojisi, genel öğretim metotları, özel öğretim metotları, ölçme- değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de verilir.
Gereken Nitelikler

Felsefe grubu öğretmeni olmak isteyenlerin temel bilimler ve sosyal bilimler alanlarında başarılı, soyut konularla uğraşmaktan zevk alan, entelektüel gelişmeyi amaçlayan kimseler olmaları gerekir. Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme, başkaları ile iyi iletişim kurabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da felsefe grubu öğretmenlerinde aranan özelliklerdir
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Felsefe grubu öğretmenliği programını bitirenlere “Felsefe Grubu Öğretmeni” unvanı verilir. Felsefe grubu öğretmeni görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler alır, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
Çalışma Alanları

Felsefe grubu öğretmenleri resmi ve özel liselerde, dershanelerde öğretmen olarak çalışabilecekleri gibi Kültür Bakanlığı ve TRT’de çalışma olanağına sahiptirler.
Felsefe Grubu Öğretmenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Felsefe Grubu Öğretmenliği nasıl bir meslektir,Felsefe Grubu Öğretmenliği ile ilgili bilgiler,Felsefe Grubu Öğretmenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir