GAZİ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.GAZİ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1982

Telefon: +90 312 212 68 40 

Faks: +90 312 221 32 02

Internet: www.gazi.edu.tr 

Adres: Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 06500 Teknikokullar ANKARA

Öğrenim Dili: İngilizce – Türkçe

Yerleşim: Beşevler, Emek, Gölbaşı ve Maltepe Kampüsleri 340 000 m2 alan üzerine kurulu bulunuyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 24 fakülte, 19 yüksekokul, 5 enstitü, 18 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu?na bağlı yurtlarda kalabiliyor. Üniversitenin 240 kişi kapasiteli 120 odalı öğrenci misafirhanesi bulunuyor. 

Beslenme: 9 fakülte mutfağında ve 25 yemekhanede öğrenci ve personele yemek çıkıyor.

Teknoloji: Merkez kütüphanesinde 154 000 kaynak buluyor. Üniversite, internet ağına bağlı bulunuyor ve öğrenciler internetten yararlanabiliyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko ? Sosyal Merkezi?nde toplam 34 sağlık personeli görev yapıyor.

Spor tesisleri: 1 spor salonu, 1 tenis sahası, 1 açık futbol sahası, 2 oyun salonu, 1 aletli jimnastik, 1 ritmik jimnastik salonu, 1 halk oyunu salonu, 1 güreş salonu, kapalı ve açık yüzme havuzu var.

Burs: Üniversite sınavında dereceye giren öğrencilere karşılıksız burs veriliyor. İhtiyaç sahibi başarılı öğrencilere de her yıl burs ve ücretsiz yemek kartı veriliyor. 

Genel Bilgi: Gazi Üniversitesi, tarihi Cumhuriyet dönemine kadar uzanan birkaç üniversitemizden birisi. Bugün 22 fakülte, 7 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 5 enstitü ve 26 araştırma merkezi ile eğitim öğretim çalışmalarına devam ediyor. Üniversiteye bağlı birimler Ankara merkez olmak üzere Kastamonu, Kırşehir, Çorum ve Nevşehir illerine yayılmış durumda.

Üniversitede 16 öğrenciye bir öğretim elemanı düşüyor.

Üniversitede kariyer hizmetleri her fakültenin kendi içinde oluşturduğu merkezler aracılığıyla yürütülüyor. Fakülte bünyesinde öğretim üyesi, iş temsilcileri ve öğrenci işbirliği ile faaliyet gösteren organizasyonlar, üniversite hayatına başlayan öğrencilerin bulundukları fakültelerinde kariyer planlarını geliştirmeleri ve iş hayatına hazırlanmaları sürecinde destek sağlamak ve onları yönlendirmek amacıyla yapılıyor.

2002 yılında üniversitenin makaleleri Citation Index’e kaynak teşkil eden dergilerde yayınlanan ve ödül alan 292 uluslararası yayın bulunuyor. Her yıl eğitim- öğretim yılı başında yeni kayıt olan öğrencilere kütüphane tanıtımı ve kaynakların kullanımı konusunda oryantasyon programı düzenleniyor. Üniversite, sosyal ve kültürel etkinlikler açısından öğrencilerine geniş imkanlar sunuyor. Fakülte ve yüksek okullar bünyesinde, tiyatro, Amerikan futbol, dağcılık, masa tenisi gibi geniş bir yelpazede yer alan öğrenci kulüpleri ve toplulukları faaliyet gösteriyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversite yaşamınızın başlangıç müjdesi olan Öğrenci Seçme Sınavında gösterdiğiniz başarından dolayı sizleri kutlar; bu başarınızın yaşamanız boyunca mutluluklarla devam etmesini dilerim. Köklü bir geçmişten, aydınlık yarınlara uzanan, bilgi toplumuna yakışan ideal bir üniversiteye girmek ve diploma sahibi olmak en büyük amacınız olacak… Zira, alacağınız diploma size, hayatınız boyunca prestij ve avantaj sağlayacaktır. Çağdaş üniversitenin vizyonuna yakışır, her türlü fikre açık, demokratik, bilimsel, ulusal değerleri kucaklayan, nitelikli kadrolarla bu yola çıkan üniversitemizde ayrıcalıklı olmak sizin de hakkınız." 

Şimdilik GAZİ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

GAZİ ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,GAZİ ÜNİVERSİTESİ nerede,GAZİ ÜNİVERSİTESİ bilgileri,GAZİ ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,GAZİ ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,GAZİ ÜNİVERSİTESİ ili,GAZİ ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir