GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 27 Haziran 1987

Telefon: +90 342 360 11 20, +90 342 360 12 00

Faks: +90 342 360 10 32

Internet: www.gantep.edu.tr

Adres: P.K. 27310 Şehitkamil / Gaziantep, TÜRKİYE

Öğrenim Dili: Türkçe / İngilizce

Yerleşim: Şehre 7 km uzaklıkta, Gaziantep ? Kilis karayolu üzerinde bulunuyor. Merkez dahil 6 kampüs var.

Akademik birimler: 6 fakülte, 3 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar, 3 enstitü, 12 araştırma merkezi ve 89 laboratuvar bulunuyor.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumu?na bağlı 924 kız, 2 622 erkek öğrenciye hizmet veren yurtlar bulunuyor. Ayrıca Kiliste 240 kişi kapasiteli bir yurt daha var.

Beslenme: Merkez kampüste 2 500 kişilik yemekhane dışında kantinler ve kafeteryalar mevcut.

Teknoloji: 400 civarında bilgisayar öğrencilerin kullanımına açık. 

Sağlık hizmetleri: Üniversitenin sağlık ünitesinde 3 doktor, 1 diş hekimi, 2 hemşire, 1 psikolog ve fizyoterapist görev yapıyor.

Barınma: Üniversiteye bağlı Adıyaman Gölbaşı MYO’nda okuyan öğrenciler için 84 yatak kapasiteli yurt bulunuyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı 1150 erkek, 960 kız öğrenci kapasiteli yurt bulunuyor. Kilis’de 144 erkek, 288 kız öğrenci kapasiteli, Adıyaman’da 156 erkek, 468 kız öğrenci kapasiteli, Besni Mehmet-Servi Erdemoğlu öğrenci yurdu ise 125 kız, 125 erkek öğrenci kapasiteye sahip. 

Burs: Üniversitenin bursu bulunmuyor 

Genel Bilgi: Gaziantep’te yükseköğretim 1973 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne bağlı Makine Mühendisliği bölümü ile başladı ve 1987 yılında üniversite tüzel kişiliği kazandı. Üniversite, Kilis, Adıyaman, Nizip, Besni, Gölbaşı ve Oğuzeli’ne yayılarak 9 fakülte, 4 yüksek okul, konservatuvar, 3 enstitü ve 9 meslek yüksek okulundan oluşan bir bölge üniversitesi haline geldi. Üniversitenin mühendislik fakültesinde öğretim dili İngilizce. Tıp fakültesi ve turizm otelcilik meslek yüksek okulunda zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı okutuluyor.

Üniversite ile Suriye Halep Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Halep’te Türkçe Öğretim Merkezi kuruldu. Avrupa Birliği Eğitim Programlarından Erasmus Programı Öğrenci Değişimi Pilot Projesi kapsamında, Algarve Üniversitesi, Fore, Portekiz ile öğrenci değişimi uygulamasını başlattı. Üniversite Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Sağlık Merkezi’nde görevli psikolog tarafından psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde, mezunlarla ilişkiler ünitesi bulunuyor. Bu ünitenin amacı mezunlara iş bulmada yardımcı olmak ve çalışan mezunların araştırmalarından faydalanarak üniversiteyle ilişkilerinin devamını sağlamak.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Gaziantep Üniversitesi ülkemiz için, nitelikli çağın gerektirdiği bilgilerle donatılmış, Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıkan ve bundan da asla taviz vermeyen çalışkan, dürüst kendini durmadan yenileyen, şartlar ne olursa olsun ayakta kalma becerisini gösterebilen, toplumun menfaatlerini kendi menfaatinden önde tutan ve iş dünyasında tercih edilen mezunlar yetiştirmeyi amaç edinmiş bir üniversitedir. Sizleri aydınlık geleceğe açılan kapıda, yani Gaziantep Üniversitesi’nde görmeyi arzu ediyoruz" 

Şimdilik GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ nerede,GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ bilgileri,GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ ili,GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir