Hastane Yönetimi ve Organizasyon Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Hastane Yönetimi ve Organizasyon Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Hastane Yönetimi ve Organizasyon


Programın Amacı

Hastane yönetimi ve organizasyon programının amacı, hastane, dispanser, klinik gibi sağlık kuruluşlarının yönetimi ile ilgili konularda eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Hastane yönetimi ve organizasyon programında işletme, bilgisayar, muhasebe, ekonomi, işletme hukuku, biyoistatistik, sağlık kurumlarında insan kaynakları yönetimi, sağlık kurumlarında finansal yönetim,sağlık kurumlarında pazarlama, tıbbi terminoloji, tıbbi dokümantasyon, araştırma yöntem ve teknikleri gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Hastane yönetimi ve organizasyon programında okumak isteyenlerin sosyal bilimlere, ilgili ve bu alanlarda başarılı, insanları etkileyebilen, başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen, girişken kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Hastane yönetimi ve organizasyon programını bitirenlere “Hastane Yönetimi Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar hastanelerde, sağlık kurumları işletmecilerinin yardımcısı olarak, sağlık kurumlarının kurulması ve yönetilmesi ile ilgili çalışmaları yürütürler. Görevleri personelin uygun yerlerde görevlendirilmesi ve çalışmalarının denetlenmesi, hastane ücretlerinin belirlenmesi, hastaneye gerekli araç, gereç ve personelin sağlanması gibi işlerdir.
Çalışma Alanları

Hastane yönetimi meslek elemanları Devlete ya da belediyelere bağlı hastanelerde, Üniversite hastanelerinde ve özel kliniklerde çalışma olanağı vardır.
Hastane Yönetimi ve Organizasyon ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Hastane Yönetimi ve Organizasyon nasıl bir meslektir,Hastane Yönetimi ve Organizasyon ile ilgili bilgiler,Hastane Yönetimi ve Organizasyon detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir