Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı


Programın Amacı

Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı programının amacı, büyük ve küçükbaş hayvanların beslenmesi ve üretilmesi alanında çalışacak teknik insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı programında fizyolojiye giriş, özel biyokimya, hayvan besleme ilkeleri ve yemleme, küçük işletmeler, hayvan sağlığı ve hijyen, arıcılık, tavukçuluk, kooperatifçilik, hayvansal ürünler teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı programına girmek isteyenlerin, ortalamanın üzerinde bir genel akademik yeteneğe sahip, biyolojiye ve ekonomiye ilgili, hayvan yetiştirmekten hoşlanan, girişimci kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı programını bitirenlere “”Hayvan Yetiştiriciliği Teknikeri”” unvanı verilir. Hayvan yetiştiriciliği teknikeri büyük ve küçükbaş hayvanların bakımı, beslenmesi, üretilmesi ile ilgili çalışmaları yapar. Hayvanlar için sağlığa elverişli ahır ve ağılların yapımı, bunların temizliği, hayvanların merada taze otla veya kışın kuru yemle beslenmesi, kesime hazır hale gelen hayvanların pazarlanması ile ilgili işleri, zootekni alanında uzmanlaşmış ziraat mühendisinin gözetim ve denetimi altında yürütür.
Çalışma Alanları

Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı teknikerleri kamu sektöründe veya özel sektöre ait çiftliklerde ve mandıralarda çalışabilirler veya kendileri özel hayvan çiftliği kurabilirler.
Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı nasıl bir meslektir,Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı ile ilgili bilgiler,Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir