Hidroterapi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Hidroterapi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Hidroterapi


Programın Amacı

Hidroterapi programının amacı, fizik tedavi merkezleri ile kaplıca- kür merkezlerinde çalışacak sağlık personelini yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Hidroterapi programda, başta biyoloji olmak üzere fen bilimleri ile ilgili temel derslerden başka, masaj ve su tedavileri ile ilgili kuramsal ve uygulamalı dersler okutulur,
Gereken Nitelikler

Hidroterapi programında okumak isleyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı,bedence sağlam ve dayanıklı, hastalara yardım etmekten hoşlanan, sabırlı ve hoşgörülü kimseler olmaları gerekir. Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler Bu programı bitirenlere “Hidroterapi Teknikeri” unvanı verilir. Hidroterapi teknikeri, fizyoterapi uzmanı hekimin ve fizyoterapistin denetimi altında hastalara su ile tedavi kapsamında yapılan girdap banyosu, kelebek banyo, elektro manyetik banyo gibi su tedavilerini, elektroterapi ve masaj yöntemlerini uygular.
Çalışma Alanları

Hidroterapi teknikerleri sağlık kuruluşlarının fizik tedavi bölümlerinde ve kaplıcalarda çalışma olanağına sahiptirler. Ülkemizde kaplıca turizmi geliştikçe bu elemanlara duyulan gereksinim de artmaktadır.
Hidroterapi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Hidroterapi nasıl bir meslektir,Hidroterapi ile ilgili bilgiler,Hidroterapi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir