Host ve Hosteslik (Otobüs) Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Host ve Hosteslik (Otobüs) Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Host ve Hosteslik (Otobüs)


Programın Amacı

Host ve Hosteslik programının amacı, otobüslerde yolcuların rahat seyahat edebilmelerine yardımcı olan elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Host ve Hosteslik programında, genel trafik bilgisi, ilk yardım ve sağlık bilgisi, otobüs işletmeciliği, davranış bilimleri, ikram ve servis teknikleri, sürücülük teknikleri ve uygulamaları, çevre bilgisi, kitle taşımacılığı, temel hukuk, sosyal psikoloji, stres yönetimi, İngilizce ve Almanca dersleri verilir.
Gereken Nitelikler

Host ve Hosteslik programında okumak isteyenlerin bedence sağlam ve dayanıklı, aynı anda bir çok şeye dikkat edebilen, nazik, güler yüzlü kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Host ve Hosteslik programını bitirenlere “Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlardan erkekler “Host”, kadınlar “Hostes” unvanı ile çalışmaktadırlar. Bu meslek elemanları çalıştıkları araçların temiz ve bakımlı olmasını sağlarlar, yolcuların yerlerine yerleşmelerine, rahat ve güvenli seyahat etmelerine ve terminallerde güvenle araçtan inmelerine yardımcı olurlar; yolculara ikramda bulunurlar, gerektiğinde ilk yardım hizmeti verirler.
Çalışma Alanları

Host ve Hostesler genellikle kentler arası veya ülkelerarası sefer yapan otobüslerde görev yaparlar. Ancak ihtiyaç halinde uçaklarda ve gemilerde de çalışabilirler.
Host ve Hosteslik (Otobüs) ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Host ve Hosteslik (Otobüs) nasıl bir meslektir,Host ve Hosteslik (Otobüs) ile ilgili bilgiler,Host ve Hosteslik (Otobüs) detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir