Küresel ve Uluslararası İlişkiler Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Küresel ve Uluslararası İlişkiler Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Küresel ve Uluslararası İlişkiler


Programın Amacı

Küresel ve uluslararası ilişkiler programında, uluslararası politika, diplomasi, strateji ve güvenlik, ekonomi politik konularına özel ağırlık verilerek eğitim yapılır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Küresel ve uluslararası ilişkiler programının ders programı henüz kesinleşmemiştir.
Gereken Nitelikler

Bu bölüme girmek isteyenlerin sözel ve analitik yetenek sahibi, dünya politikasıyla ilgili, insanlarla iyi iletişim kurabilen, farklı kültürlere açık kimseler olmaları beklenir. Yabancı dil bilgisi mesleki açıdan çok önemlidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Küresel ve uluslararası ilişkiler programını bitirenler açılan sınavlarda başarı gösterirlerse diploması alanında çeşitli unvanlarla görev alabilir. Mezunlar biri eğitim gördükleri Türkiye’deki üniversite, diğeri New York Eyalet Üniversitesi’nden (SUNY) olmak üzere iki ayrı lisans diploması alırlar. Böylelikle hem Amerika Birleşik Devletleri’nde okuma, yüksek lisans yapma ve iş bulma konularında imkânları olur.
Çalışma Alanları

Mezunların çalışabilecekleri alanlar oldukça çeşitlidir. En önemli
Çalışma Alanları

arasında, başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere Avrupa Birliği Genel Sekreterliği, MGK Genel Sekreterliği, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlıkları gibi devlet daireleri olmak üzere, uluslararası örgütler, bankacılık sektörü basın-yayın kuruluşları gibi farklı alanlar yer alır.
Küresel ve Uluslararası İlişkiler ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Küresel ve Uluslararası İlişkiler nasıl bir meslektir,Küresel ve Uluslararası İlişkiler ile ilgili bilgiler,Küresel ve Uluslararası İlişkiler detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir