Latin Dili ve Edebiyatı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Latin Dili ve Edebiyatı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Latin Dili ve Edebiyatı


Programın Amacı

Latin dili ve edebiyatı programının amacı Latin dilinin ve Latince ile yazılmış edebi ürünlerin özellikleri konusunda eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Latin dili edebiyatı programında İtalya’nın Latium bölgesinde doğan ve gelişen Latin dilinin gramer yapısı incelenmekte, bu dille meydana gelen edebiyat ve kültürün Roma İmparatorluğu’nun kuruluşundan yıkılışına kadar kaydettiği gelişmeler ile bu kültür ve edebiyatın modern batı dillerinin, kültürünün ve hatta tekniğinin gelişmesine etkisi konularında dersler verilmektedir.
Gereken Nitelikler

Latin dili ve edebiyatı programında eğitim görmek isteyenlerin, gelişmiş bir sözel yeteneğe ve belleğe, bilimsel meraka sahip olmaları, eski uygarlıkları araştırmaya ilgi duymaları beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Latin dili ve edebiyatı programını bitirenlere “Filolog” unvanı verilir.
Çalışma Alanları

Latin dili ve edebiyatı programını bitirenlerin çalışma alanı müzeler, üniversiteler ve araştırma kuruluşlarıdır. Buralarda görev alabilmek için ileri eğitim görmek gereklidir.
Latin Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Latin Dili ve Edebiyatı nasıl bir meslektir,Latin Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgiler,Latin Dili ve Edebiyatı detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir