Metalurji Malzeme Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Metalurji Malzeme Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Metalurji Malzeme


Programın Amacı

Metalurji malzeme programının amacı, metal ve metal dışı malzemelerin ve alaşımların elde edilmesi, işlenmesi, kullanılması, muayene ve kontrolünün yapılması da mühendis ile usta arasında görev yapan ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Metalurji malzeme programında, temel derslerin yanı sıra döküm teknolojisi, elektrik-elektronik bilgisi, malzeme bilimi, kimyasal metalurji üretim yöntemleri, çelikler, metallerin ısıl işleme, toplam kalite, entegre proje, karma malzeme gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Metalurji malzeme programında okumak isteyenlerin, matematik ve fiziğe ilgili ve bu alanda başarılı, teknik konulara ilgili, dikkatli sabırlı, bedence sağlam ve dayanıklı kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Metalurji malzeme programını bitirenlere “Metalurji Malzeme Teknikeri” unvanı verilir. Mezunlar, malzeme üretiminde, malzeme özelliklerinin saptanmasında, malzeme muayene ve kontrollerinin yapılmasında, işlerin plana uygun olarak yürütülmesinde çalışırlar.
Çalışma Alanları

Metalurji malzeme teknikerleri, Demir-Çelik fabrikaları, demir dışı malzemelerinin üretim tesisleri makine sanayi, malzeme muayene-kontrol laboratuvarları ve dökümhanelerde tekniker olarak çalışırlar.
Metalurji Malzeme ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Metalurji Malzeme nasıl bir meslektir,Metalurji Malzeme ile ilgili bilgiler,Metalurji Malzeme detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir