Meyve-Sebze İşleme Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Meyve-Sebze İşleme Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Meyve-Sebze İşleme


Programın Amacı

Meyve ve sebze işleme programının amacı, meyve ve sebzeleri işleyen işletmelerde çalışacak ara insan gücü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Meyve ve sebze işleme programında, matematik, fizik, kimya gibi temel dersler, ekonomi, istatistik, gıda bilimi, bilgisayar, kutu konserveciliği, meyve ve sebze ürünlerinde kalite kontrol, kimyasal yöntemlerle muhafaza, reçel ve imalat teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Meyve ve sebze işleme programında okumak isteyenlerin, temel bilimlere, ekonomiye ilgili, insan ilişkilerinde başarılı kimseler olmaları beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Meyve ve sebze işleme programını bitirenlere “”Meyve ve Sebze İşleme Teknikeri”” unvanı verilir. Meyve ve sebze teknikeri, meyve ve sebze işleyen işletmelerde, gıda mühendisinin denetimi altında, konserve, salça, turşu, marmelat vb. ürünlerin üretilmesi ile ilgili işleri yürütür.
Çalışma Alanları

Meyve ve sebze işleme teknikerleri, meyve ve sebze işleyen işletmelerde görev alabildiği gibi kendisi de böyle bir işletme kurabilir ve mesleğini bağımsız olarak sürdürebilir.
Meyve-Sebze İşleme ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Meyve-Sebze İşleme nasıl bir meslektir,Meyve-Sebze İşleme ile ilgili bilgiler,Meyve-Sebze İşleme detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir